Розв’язана путіним війна загрожує голодом ста мільйонам людей
Росія та Україна постачають на світовий ринок третину загального обсягу пшениці та п'яту частину кукурудзи, тому війна може спровокувати нестачу харчів у бідніших країнах, призвівши до голоду близько ста мільйонів людей.
За найгіршого сценарію розвитку подій, війна, яку проти України розв'язала Росія, може спричинити голод, від якого постраждає до 100 мільйона осіб, вважає німецький експерт у галузі аграрної економіки, професор Боннського університету Матін Каїм (Matin Qaim), передає DW.com.
Росія та Україна вирощують близько третини загального обсягу пшениці та п'ятої частини кукурудзи, що продаються на світовому ринку, а також виробляють три чверті світових обсягів соняшникової олії, розповів фахівець в інтерв'ю німецькому виданню Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.
Обидві країни експортують значні обсяги продовольства до Північної Африки та країн Близького Сходу, зокрема, до Єгипту, Лівії та Лівану, наголосив професор. До того ж від вторгнення російських сил в Україну та економічних наслідків війни можуть постраждати "ще бідніші країни, де вже зараз голодує більшість населення", заявив він. Йдеться про такі країни як Сомалі, Чад, Мадагаскар та Бангладеш.
За словами експерта, значне зростання цін на пшеницю відчуватиметься й у Німеччині, хоч для більшості жителів країни, ціни на харчові продукти не зміняться.
До того ж зараз зростають ціни на добрива, оскільки Росія - важливий постачальник цього продукту. "Це серйозна проблема, особливо для найбідніших країн Африки. На відміну від Європи, у більшості фермерів немає можливості витрачати кошти на дорогі добрива, хоча у цьому є сенс за високих цін на зерно", - зазначив Каім.
За його оцінками відмова від добрив може призвести до скорочення врожаїв на 20-30 відсотків.
У суботу, 12 березня, міністр аграрної політики України Роман Лещенко повідомив, що Київ запроваджує заборону на експорт добрив з країни. "У зв'язку з воєнним станом для збереження рівноваги на внутрішньому ринку значущих мінеральних добрив уряд запроваджує нульову квоту для їхнього експорту. Тобто фактичну заборону на вивезення добрив з України", - повідомив він.
Йдеться про азотні, фосфорні та калійні мінеральні та хімічні добрива.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У вівторок в Україні буде сухо, вдень близько 0°
- 18:06
- Марина Данилюк-Ярмолаєва розповіла, навіщо Банкова знов витягла покидька Поворознюка
- 16:05
- Новини ТОП-шахрайства та VIP-корупції: Кабмін надав 23 млрд грн ДПСУ на закупівлю боєприпасів в обхід "Агенції оборонних закупівель". Ми на межі скандалу, - Згурець
- 14:02
- Заволодіння державною землею на Сумщині: САП завершила слідство у справі Сольського - типового "слуги народу"
- 13:39
- На річці Оскіл та на кордоні з рф на Харківщині досі не побудовані фортифікації. Росіяни переходять Оскіл і далі - Борова, Ізюм, Балаклія, - Безугла
- 13:23
- Тисяча книжок – майбутнім офіцерам НГУ
- 12:03
- Безпідставне затягування справи: Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарну справу щодо корумпованої судді Октябрського райсуду Полтави Марини Материнко
- 10:01
- У Румунії на парламентських виборах перемагають демократичні сили
- 09:17
- Байден помилував свого сина Гантера, Трамп емоційно відреагував
- 09:09
- Канцлер Німеччини Шольц прибув до Києва
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.