Розв’язана путіним війна загрожує голодом ста мільйонам людей

|
Версия для печатиВерсия для печати

Росія та Україна постачають на світовий ринок третину загального обсягу пшениці та п'яту частину кукурудзи, тому війна може спровокувати нестачу харчів у бідніших країнах, призвівши до голоду близько ста мільйонів людей.

За найгіршого сценарію розвитку подій, війна, яку проти України розв'язала Росія, може спричинити голод, від якого постраждає до 100 мільйона осіб, вважає німецький експерт у галузі аграрної економіки, професор Боннського університету Матін Каїм (Matin Qaim), передає DW.com.

Росія та Україна вирощують близько третини загального обсягу пшениці та п'ятої частини кукурудзи, що продаються на світовому ринку, а також виробляють три чверті світових обсягів соняшникової олії, розповів фахівець в інтерв'ю німецькому виданню Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. 

Обидві країни експортують значні обсяги продовольства до Північної Африки та країн Близького Сходу, зокрема, до Єгипту, Лівії та Лівану, наголосив професор. До того ж від вторгнення російських сил в Україну та економічних наслідків війни можуть постраждати "ще бідніші країни, де вже зараз голодує більшість населення", заявив він. Йдеться про такі країни як Сомалі, Чад, Мадагаскар та Бангладеш.

За словами експерта, значне зростання цін на пшеницю відчуватиметься й у Німеччині, хоч для більшості жителів країни, ціни на харчові продукти не зміняться.

До того ж зараз зростають ціни на добрива, оскільки Росія - важливий постачальник цього продукту. "Це серйозна проблема, особливо для найбідніших країн Африки. На відміну від Європи, у більшості фермерів немає можливості витрачати кошти на дорогі добрива, хоча у цьому є сенс за високих цін на зерно", - зазначив Каім.

За його оцінками відмова від добрив може призвести до скорочення врожаїв на 20-30 відсотків.

У суботу, 12 березня, міністр аграрної політики України Роман Лещенко повідомив, що Київ запроваджує заборону на експорт добрив з країни. "У зв'язку з воєнним станом для збереження рівноваги на внутрішньому ринку значущих мінеральних добрив уряд запроваджує нульову квоту для їхнього експорту. Тобто фактичну заборону на вивезення добрив з України", - повідомив він.

Йдеться про азотні, фосфорні та калійні мінеральні та хімічні добрива.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

15:46
Злочинна організація у Фонді державного майна України: слідство завершено
14:41
Знову МСЕК і «списування» ухилянтів з військового обліку, тепер у Харкові
13:33
На Хмельниччині керівниця МСЕК викидувала сумки з півмільйона доларів у вікно при обшуку
12:38
В Енергодарі вибухнув воєнний злочинець ― "начальник охорони" окупованої ЗАЕС
11:36
Російські ракети й досі атакують Україну на чіпах із США, китайських там всього 5%
10:09
У Європі перестали звертати увагу на ядерні погрози Путіна
09:19
Інститут нацпам’яті не отримував звернень від Польщі щодо ексгумації тіл жертв Волинської трагедії
08:15
Україна закликає суд в Гаазі змусити Росію демонтувати Керченський міст
20:23
В Україні 4 жовтня місцями невеликий дощ, до +26°, запиленість повітря збережеться до вихідних
19:05
Чекаємо що ще один "слуга" втече за кордон: НАБУ скерувало до суду справу про хапугу-нардепа Клочка

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]