Соратниця Меркель за гроші просувала "Північний потік-2", — ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Соціал-демократка Мануела Швезіг, очільниця федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія, де розпочинається газопровід "Північний потік-2", лобіювала інтереси російського газового монополіста «Газпром».

Про це пише ZN.ua, з посиланням на німецьке видання Welt та британське видання The Times.

Видання Welt отримало інформацію, зокрема копії документів про співпрацю німецького регіону, який очолює Швезіг, із компанією "Газпром".

Так, ЗМІ виявили, що заснований у 2021 році екологічний фонд лише формально боровся з кліматичними змінами.

Насправді цей фонд фінансувала російська державна компанія "Газпром", і саме інтереси цієї компанії фонд лобіював на федеральному та загальноєвропейському рівнях.

Як вказує видання, ця обставина важлива, оскільки саме на території Мекленбургу, у громаді Лубмін, розпочинається газопровід "Північний потік-2", який, за часів правління Ангели Меркель, росія використовувала як інструмент геополітичного шантажу та тиску на Євросоюз.

При цьому, як наголошує Welt, дотепер і Меркель, і Шольц, соратницею якого є Мануела Швезіг, завжди заперечували свою поінформованість або причетність до указаних подій.

Водночас видання The Times прямо звинувачує Мануелу Швезіг в тому, що вона "вступила в змову з росіянами на газопроводі".

"Регіональна лідерка Німеччини вступила у змову з "Газпромом", російською державною енергетичною компанією, щоб просувати газопровід "Північний потік-2", перш ніж він був скасований, свідчать документи", - пише видання.

"47-річну Швезіг звинувачують у створенні екологічного фонду, який був таємно розроблений для лобіювання підтримуваного Росією газопроводу, відхилення його від критики і обходу санкцій США", - додає також видання.

The Times посилається на сотні електронних листів та документів, які були оприлюднені відповідно до Закону про екологічну інформацію, і які свідчать, що соратниця Шольца дуже тісно співпрацював з Nord Stream 2 AG, компанією, що стоїть за проєктом газопроводу "Північний потік-2".

Нагадаємо, в період, який описують указані видання, Меркель розвинула неабияку політичну активність з підтримки російського газопроводу. Попри відчайдушні спроби України звернути увагу на небезпеку указаного проєкту, саме Меркель була двигуном просування цього проєкту на міжнародній арені. Вона також неодноразово публічно контактувала з цього питання з особисто з Путіним.

За часів Меркель, попри численні заяви про необхідність зберегти транзитний потенціал України в разі добудови "Північного потоку-2", уряд Німеччини підготував лише варіанти компенсації, якщо наша країна позбудеться транзиту.

Показово, що після виборів в Німеччині, як до Бундестагу, так і канцлера країни, які відбулися восени 2021 року, позиція країни не лише щодо "Північного потоку-2", а й взагалі до залежності від росії у поставках енергоносіїв, почала одразу суттєво змінюватися.

Більше того, виявилося, що за часів Меркель німецькі НПЗ виявилися фактично "окуповані" російським бізнесом, що додатково відрізало шлях цій країні приймати незалежні рішення в енергетичній сфері.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)
10:54
Ракетний удар рф по Дніпру та області: вбито 9 осіб, зокрема 3 дітей, понад 25 дістали поранення

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]