$18 млрд необхідні Україні для повернення боргів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україні для погашення дефіциту бюджету і виконання боргових зобов'язань потрібно в найближчі два роки залучити $18 млрд.

Про це заявив у вівторок на прес-конференції провідний економіст Світового банку, керівник програм СБ в Білорусі, Молдові та Україні Фарук Кхан, повідомляє Укрінформ.

"Потреби у фінансуванні дефіциту бюджету та погашенні боргу (в тому числі внутрішнього) у перерахунку на долари оцінюються у $18 мільярдів у 2018 та 2019 роках (7,3% ВВП на рік), з яких близько $8 млрд можуть бути профінансовані із зовнішніх джерел, а решта – на внутрішньому ринку", - сказав Кхан.

Він підкреслив, що для того, аби отримати необхідне зовнішнє фінансування від єврооблігацій та міжнародних організацій, дуже важливо завершити ключові реформи, що очікують на розгляд, для четвертого огляду програми МВФ до літа 2018 року.

Кхан також зауважив, що досягнення цільових показників дефіциту бюджету на 2018 та 2019 роки може бути ускладнене через оптимістичні прогнози надходжень, тоді як видатки можуть виявитися вищими. Виконання плану доходів бюджету, за його словами, вимагатиме додаткових зусиль щодо детінізації економіки, в той час як нещодавні реформи у сфері освіти, охорони здоров'я, державного управління та пенсійного забезпечення призводять до тиску на видаткову частину у розрізі оплати праці та соціальних програм.

У цьому контексті досягнення цільових показників дефіциту бюджету, за даними Світового банку, потребує покращення адресності субсидії на житлово-комунальні послуги, визначення доступних варіантів перегляду пенсій у державному секторі та супроводження підвищення заробітної плати відповідними заходами щодо оптимізації мереж шкіл та лікарень та кадрового складу державних службовців.

Раніше повідомлялося,що Світовий банк прогнозує у 2018 році інфляцію в Україні близько 10%, оскільки залишаються досить значними інфляційні ризики.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com