41% українців готові довірити формування Антикорупційного суду західним експертам
Активними борцями з корупцією в Україні населення вважає ЗМІ, НАБУ та антикорупційні громадські організації — 26%, 24% та 21% відповідно. 42% українців готові довірити формування Антикорупційного суду представникам антикорупційних ГО, 41% — експертам західних країн.
При цьому 80% українців вважають боротьбу з корупцією неуспішною, 46% — повністю провальною. Такі дані загальнонаціонального соціологічного дослідження представила директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі, повідомляє uacrisis.org.
Представники антикорупційних громадських організацій прокоментували результати цього опитування, зазначивши, що у внесеному наприкінці грудня 2017 року Президентом Петром Порошенком законопроекті про Антикорупційний суд, нівелюється можливість створення якісного незалежного органу.
Згідно з рекомендаціями Венеційської комісії, міжнародним експертам мають надати ключову роль у формуванні Антикорупційного Суду, зокрема зазначив директор Фундації DEJURE Михайло Жернаков. «У законопроекті ця роль знівельована. Фактично, Вища кваліфікаційна комісія суддів може не тільки вибирати експертів, але і припиняти їхню діяльність. Все знову надано суддям, обраним самими суддями, яким суспільство довіряє найменше», — зазначив Михайло Жернаков. Відповідно до останнього соціологічного опитування, лише 2% українців бачать суди головними «борцями з корупцією».
Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Ukraine, переконаний, що має бути консолідована позиція українського суспільства, постійне висвітлення проблематики у ЗМІ та чіткі рекомендації міжнародних партнерів щодо Антикорупційного суду та відповідного законопроекту.
В свою чергу, народний депутат Віктрія Войціцька на своїй сторінці у Фейсбук зазначила, що законопроект про Антикорупційний суд відсутній в порядку денному наступного пленарного тижня. Вона підкреслила, що якщо законопрект не буде розглянутий найближчим часом, то найвірогідніше, коли він може бути винесенийв залу — це за три тижні, тобто аж 6 лютого.
В тему:
- Ситник: Пропозиції створити антикорупційну палату — спроба обдурити наших партнерів
- Порошенко готовий створити два Антикорупційних суди - один незалежний, один - «кишеньковий»?
- Україна втрачає щонайменше 2% ВВП, програючи боротьбу з корупцією, — представник МВФ
- Лагард повірила Порошенку, що він підтримує НАБУ
- Порошенко: невідкладним є питання створення спеціального антикорупційного судового органу
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 22:16
- ВРП подала на звільнення "ката Майдана" суддю Аблова
- 22:01
- Трамп призначив Келлога спецпредставником з питань України
- 20:00
- В Україні завтра де-не-де невеликий сніг, від -5° до +2°С
- 19:30
- Синод ПЦУ заснував Почаївський чоловічий монастир
- 19:10
- Трамп відклав введення мита на товари з Мексики після розмови з Шейнбаум
- 18:17
- Геть від москви: на Буковині ще дві громади змінили юрисдикцію з упц (мп) на ПЦУ
- 17:57
- На Полтавщині деколонізували назви місцин і ботанічних об'єктів
- 16:01
- Адміністрація Байдена сповільнила поставки зброї в Україну у 2024 році – Reuters
- 15:27
- Маск пообіцяв скасувати виплати на сотні мільйонів доларів після отримання доступу до платіжної системи Казначейства США
- 15:18
- Ліквідація бандита Саркісяна в Москві: серед постраждалих ексохоронець Януковича
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.