5 років тому почалися бої за Донецький аеропорт, в обороні якого загинули понад 200 бійців

|
Версия для печатиВерсия для печати

Рівно 5 років тому, 26 травня 2014 року розпочалися бої за Донецький аеропорт.

Про це повідомляють в Генштабі.

«Кіборги» захищали ДАП і давали гідну відсіч переважаючим силам противника. Тоді Збройні сили України вперше показали свій характер у бою з переважаючим і сильним супротивником. Успішна операція стала переломною для українських військових і визначила подальший хід антитерористичної операції.

«116 кіровоградських спецназівців і 15 бійців 25-ї бригади розмістилися в старому терміналі. Тим часом Донецьк усе більше брали під контроль озброєні бойовики. Але сам аеропорт продовжував жити звичайним життям — прибували і відлітали літаки, в терміналах обслуговували пасажирів. Ситуація в Донецькому аеропорту кардинально змінилася в ніч на 26 травня. Близько третьої години ночі зрадник із місцевого СБУ запустив у новий термінал бойовиків і кадирівців», — йдеться в матеріалі.

18-21 січня 2015-го в результаті підриву терміналу ДАП загинули 58 «кіборгів». Коли будівлі обох терміналів було практично дощенту зруйновані, 21 січня 2015 року, командування АТО прийняло рішення відвести бійців ЗСУ — цей об’єкт був повністю зруйнований і не придатний для оборони.

Під час операції зі звільнення нового терміналу 26 травня 2014 року не загинув жоден український військовий. 

Загалом оборона Донецького аеропорту українською армією тривала 242 дні, а відважних і незламних захисників летовища назвали «кіборгами». Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 бійців.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com