54% українців у віці 18-35 років хотіли би переїхати на постійне місце проживання за кордон

|
Версия для печатиВерсия для печати

Серед молоді (18-35 років) кількість тих, хто має бажання переїхати на постійне місце проживання за кордон, – 54%. 

Такі результати опитування, проведеного у вересні 2017 року, оприлюдні Соціологічною групою "Рейтинг", пише life.pravda.

35% українців хотіли б переїхати за кордон на постійне місце проживання, 4% – не визначилися, а 61% заявив, що не має бажання переїхати назавжди.

За даними соціологів, у порівнянні із 2016 роком кількість тих, хто хотів би змінити місце проживання на іншу країну зросла зі 30% до 35%.

Найбільше тих, хто бажав би змінити місце проживання серед мешканців заходу України (41%).

На півдні таких 34%, у центрі – 33%, на сході – 33%.

Серед молоді (18-35 років) кількість тих, хто має бажання переїхати на постійне місце проживання за кордон, – 54%. Натомість серед старшого покоління таких лише 19%.

Дещо більше тих, хто висловлює бажання емігрувати серед осіб з вищою освітою та більш заможних.

Водночас серед тих, хто працював за кордоном, кількість потенційних мігрантів менша, аніж серед тих, хто тільки бажає знайти за кордоном роботу.

Найчастіше серед причин, які спонукають думати про еміграцію, українці називали надію отримати кращі умови для життя (64%).

Бажання забезпечити краще майбутнє для дітей як причину переїхати в іншу країну називали 34%, відсутність достойної роботи в Україні – 23%, бажання отримати кращу освіту – 12%.

Менше 10% вказали причинами відсутність безпеки в Україні, можливість отримати краще медобслуговування, кращі умови ведення бізнесу, бажання самореалізації, сімейні обставини.

Основною мотивацією у бажанні працювати за кордоном респонденти найчастіше називали вищий рівень зарплати в інших країнах (72%).

Ті, хто лише бажає працювати за кордоном частіше за тих, хто вже там працював, причиною отримати роботу в інших країнах називали рівень зарплати. Натомість ті, хто вже працював за кордоном, частіше вказували на кращі умови праці.

Найчастіше серед країн, в яких би хотіли працювати респонденти, називали Німеччину (37%).

У Польщі хотіли б працювати 26%, США – 22%, Канаді – 21%, Чехії – 16%, Італії – 15%, Великій Британії – 14%, Франції або Швеції – по 12%, Ізраїлі – 11%, Іспанії – 9%, Нідерландах – 7%, Росії – 6%.

В інших країнах хотіли б працювати менше 5% опитаних. Німеччину, США, Чехію та Великобританію як бажані країни для роботи частіше за інших обирали мешканці Заходу, Росію – опитані на Сході.

 

В опитуванні брали участь українці від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,8%. Терміни проведення: 8-18 вересня 2017 р.

 «Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com