Адвокати і родичі «Небеснної сотні» вимагають не допустити розвалу розслідувань у справах Майдану

|
Версия для печатиВерсия для печати

Під Офісом президента зібралися кілька десятків родичів загиблих героїв Небесної сотні та постраждалих учасників Революції гідності.

З такими плакатами зібралися сьогодні під Офісом президента активісти і правозахисники, повідомляє LB.ua.

Нагадаємо, 20 листопада 2019 року прокуратура втрачає слідчі функції, і справи Майдану повинні перейти частково до Державного бюро розслідувань, а частково - до НАБУ.

Учасники акції вважають, що таким чином справи Майдану можуть "злити". Тому вони звернулися до президента Володимира Зеленському та генпрокурора Руслана Рябошапки з проханням вжити заходів для того, щоб розслідування у справах Майдану продовжилися. У тому числі - це створити в ДБР управління для розслідування справ Майдану і призначити його керівником Сергія Горбатюка; забезпечити негайне внесення в закон про ДБР змін, які дозволять переводити і призначати в ДБР без конкурсу слідчих і прокурорів, які раніше займалися справами, що їх зараз передають у ДБР; а також гарантувати відсутність тиску і втручання в розслідування справ Майдану з боку Андрія Портнова та інших представників влади Януковича.

Нагадаємо, Горбатюка звільнили з прокуратури 23 жовтня, він має намір оскаржити це рішення.

– У нас є два тижні, щоб зупинити розвал справ Майдану, - говорить голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук. - Ми повинні поставити крапку в цих справах, ми боремося за справедливість уже шість років. У системи є прізвища - Руслан Рябошапка, Роман Труба, Арсен Аваков, Іван Баканов, Денис Монастирський і, звісно, Володимир Зеленський.

Серед організацій, які підтримали акцію - Адвокатська Консультативна Група, громадська організація "Сім'я Героїв Небесної Сотні", Євромайдан SOS, Центр Громадянських Свобод, "Нескорений Майдан-18.02”.

На акцію, крім адвокатів, прийшли родичі та друзі загиблих. З Офісу президента до учасників вийшов фахівець зі зв'язків з громадськістю та прийняв їхнє письмове звернення.


Фото: Макс Требухов

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com