Агрохолдинги стали причиною соціальної та демографічної кризи в селах – експерт

|
Версия для печатиВерсия для печати

Агрохолдинги зробили із сільського господарства сучасну економічну галузь, однак стали каталізаторами соціальної та демографічної кризи в українських селах.

Про це пише у своїй статті для ZN.UA колишній перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.

Він вказав на те, що в Української держави немає бачення аграрної політики та політики розвитку сільських територій.

Мартинюк зазначив, що зараз агрохолдинги обробляють 10% орних земель, однак їхній політичний вплив поширюється на всю Україну. Їхні представники перебувають на вищих адміністративних і виборних посадах державної влади, але найбільше тяжіють до тих позицій, які формують державну аграрну політику. Зокрема, агрохолдинги пролобіювали не один закон, який зміг забезпечити їхні інтереси.

Експерт додав, що з погляду ефективності бізнесу, агрохолдинги прагнуть до мінімального залучення найманих працівників. Водночас із погляду стабільності бізнесу, селяни для них — це лише орендодавці, які в перспективі продадуть їм свою землю. 

“Інших функцій для 30% громадян, які проживають у сільській місцевості, ними не передбачено. Агрохолдинги не є причиною соціальної та демографічної кризи на селі, але стали її каталізатором. І, зважаючи на це, знову мусимо констатувати повну відсутність у держави бачення як аграрної політики, так і політики розвитку сільських територій”, - пише Мартинюк.

За його словами, якщо держава не формує аграрної політики, то її починають формувати окремі групи впливу,які переслідують власні інтереси. Він пояснив, що після 2014 року держінституції стали більш слабкими. А після 2019 року політики та міністри стали некомпетентними, що подвоїло слабкість інституцій.  Мартинюк зазначив, що держава усунулася від розв’язання багатьох проблем, а агрохолдинги працюють за принципом “просто бізнес, нічого особистого”.

Водночас за словами Мартинюка, завдяки агрохолдингам Україна впевнено посідає першу сходинку на світовому ринку соняшникової олії, входить до п’ятірки найбільших світових експортерів зерна і до десятки найбільших постачальників курятини. Загалом експорт сільськогосподарської продукції приносить країні 40% валютної виручки.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

21:23
Керівник Хмельницької обласної прокуратури, "інвалід" Олійник звільнився за власним бажанням, - Офіс Генпрокурора
21:14
"Корабельна сосна" Аллахвердієва отримала підозру в незаконному збагаченні на понад 20 млн грн
20:00
У п'ятницю дощитиме лише на південному сході України, заморозки
18:07
Українці за те, щоб єдину Православну Церкву очолив Епіфаній (ОПИТУВАННЯ)
17:15
Leo Beauty Club анонсує співпрацю з beauty-амбасадором Романом Кравцем aka Beauty Jocker (ТГ-канал «Джокер»)
16:13
Шантажиста та власника ТГ «Джокер» Романа Кравця спіймали на тиражуванні чергового фейку
16:01
Тепер за перевіркою МСЕК чоловіків 25-60 років стежить СБУ
14:02
Кафедральний собор ПЦУ у Черкасах звільнено від провокаторів рпц-фсб, там вже моляться українською мовою
13:16
Зеленський представив План перемоги на засіданні Ради ЄС
13:13
Президент підписав закон про реформу корумпованої митниці

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]