Ахметов вчергове безкарно спрацював в інтересах Росії

|
Версия для печатиВерсия для печати

28.09.2011 між ПАТ «Укртелеком» та ВАТ «Сбербанк России» було укладено кредитний договір на 250 млн дол зі строком погашення до 16.11.2016. За цим договором ПАТ «Укртелеком» передало для ВАТ «Сбербанк России» в заставу "все ліквідне майно".

Як повідомляє finbalance.com.ua, про це йдеться в ухвалі Печерського райсуду м. Києва від 12.07.2017 щодо кримінального провадження №22014000000000090 (досудове слідство здійснює ГПУ) за фактами приватизації 92,79% держпакета акцій ВАТ «Укртелеком» за заниженою вартістю, невиконання покупцем пакета акцій - ТОВ «ЄСУ» - умов приватизації щодо створення виділеної телекомунікаційної мережі спеціального призначення (ТМСП), незаконного фінансування в 2012-2013 роках створення ТМСП за рахунок коштів держбюджету в сумі 220 млн грн.

«На даній стадії досудового розслідування у кримінальному провадженні за результатами проведених судових експертиз вже встановлено спричинення збитків державним інтересам на суму 1 843 043 000 грн., зокрема внаслідок продажу 92,7906% пакету акцій ВАТ «Укртелеком» за заниженою вартістю, а також внаслідок невиконання ТОВ «ЕСУ» умов договору від 11.03.2011 щодо створення виділеної телекомунікаційної мережі спеціального призначення», - констатується в судових матеріалах.

У них також зауважується, що відповідно до договору купівлі-продажу від 11.03.2011 №КПП-582 ТОВ «ЕСУ» за придбаний пакет акцій ВАТ «Укртелеком» зобов`язалось перерахувати Фонду держмайна кошти в сумі 4,24 млрд грн упродовж 30 календарних днів та в сумі 5,29 млрд грн упродовж 60 календарних днів від дати нотаріального посвідчення договору.

«Після сплати першого траншу за договором, на решту грошових зобов`язань ТОВ «ЕСУ» випустило облігації серій «А» та «В» зі строком обігу 2 роки, які за договорами купівлі-продажу цінних паперів передано державним банкам, зокрема, АТ «Укрексімбанк» та АТ «Ощадбанк».

До теперішнього часу ТОВ «ЕСУ» своїх зобов`язань за вказаними договорами у повному обсязі не виконало, внаслідок чого утворена заборгованість перед АТ «Ощадбанк» та АТ «Укрексімбанк», яка постійно збільшується», - йдеться в судових матеріалах.
Видання нагадало, що 11 липня Госпсуд м. Києва задовольнив позов Укрексімбанку та вирішив стягнути з ТОВ «ЕСУ» 2,83 млрд грн заборгованості, у т.ч. 2,24 млрд грн – прострочена сума боргу по номінальній вартості облігацій 2013 року випуску (мали бути погашені в березні поточного року).

02 червня суд задовольнив клопотання держбанку та наклав арешт на 92,79% акцій ПАТ «Укртелеком», які належать ТОВ «ЕСУ» (кінцевий бенефіціар – Р. Ахметов).

Згідно з судовими матеріалами, на 26.04.2017 заборгованість ТОВ «ЕСУ», яка виникла внаслідок невиконання зобов`язань по облігаціям, з урахуванням пені, 3% річних та інфляційних втрат складала 3,64 млрд грн.

У середині березня ТОВ «ЕСУ» мало погасити облігації на 4,6 млрд грн, однак не зробило цього.

Раніше в коментарі ТОВ «ЕСУ», який редакція Finbalance отримала через прес-службу «Укртелекома», констатувалося, що «на жаль, скрутна економічна ситуація вимагає реструктуризації зобов’язань». «ТОВ «ЕСУ» працює над планом реструктуризації цих зобов’язань та не коментує перебіг переговорів з держателями облігацій», - констатували в ТОВ «ЕСУ».

Розміщення облігацій в 2011 році сприяло ТОВ «ЕСУ» приватизації 92,8% акцій «Укртелекома» (за них Фонд держмайна отримав 10,6 млрд грн). На той час ТОВ «ЕСУ» було підконтрольним австрійській компанії EPIC, а в 2013

році ТОВ «ЕСУ» перейшло під контроль Р. Ахметова.
Тоді основними покупцями облігацій ТОВ «ЕСУ» стали Ощадбанк і Укрексімбанк, які, за різними даними, придбали папери на суму по 2 млрд грн. Таким чином держбанки, принаймні, опосередковано посприяли переходу «Укртелекому» під контроль Р. Ахметова.

У травні Фонд держмайна заявив, що подав позов до ТОВ «ЕСУ», Укрексімбанку про розірвання договору купівлі-продажу ВАТ «Укртелеком» та стягнення пені у розмірі 2,17 млрд грн. «Підставою для звернення з відповідною позовною заявою стало невиконання умов, передбачених Договором купівлі-продажу пакета акцій ВАТ «Укртелеком», укладеним між Фондом державного майна та ТОВ «ЕСУ», та Концепцією післяприватизаційного розвитку ВАТ «Укртелеком», яка є невід’ємною частиною договору», - йшлося в заяві Фонду.

У вересні-2016 генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що "Укртелеком" «фактично безкоштовно дістався зловмисникам».
У листопаді-2016 Шевченківський райсуд м. Києва задовольнив клопотання слідчого СБУ й надав тимчасовий доступ до документів за період часу з 01.01.2010 по дату винесення ухвали, які зберігаються в Укрексімбанку та стосуються його співпраці з ТОВ «ЕСУ», в т.ч. в частині договорів купівлі-продажу цінних паперів й виконання компанією «ЕСУ» кредитних зобов’язань. За оцінками слідства, приватизація «Укртелекома» відбулася за заниженою вартістю, що призвело до нанесення збитків державі на загальну суму понад 1,62 млрд грн.

У лютому 2017 року стало відомо про судовий спір на Кіпрі на 656 млн євро, в рамках якого були заморожені 44% акцій SCM Holdings Ltd. Спостерігачі не виключали, що це може бути юридичний «маневр» групи СКМ Р. Ахметова, який покликаний зберегти контроль над «Укртелекомом».
ТОВ «ЕСУ» не підтверджувало, але й не спростовувало цю версію. «Стосовно судового процесу на Кіпрі, який наразі відбувається, то до його закінчення ми не коментуємо його проходження», - йдеться у відповіді компанії на запит Finbalance.
Тоді від ТОВ «ЕСУ» не пролунало прямої відповіді на питання, чи передасть компанія добровільно у власність держбанків акції «Укртелекома», якщо облігації не будуть вчасно погашені.

Сьогодні Р. Ахметов вважається близьким до П. Порошенка та А. Яценюка. Главою правління Укрексімбанку є О. Гриценко (наближений до П. Порошенка), а главою правління Ощадбанку – А. Пишний (близький соратник А. Яценюка).

У 2011 році Сбербанк повідомляв про виділення для «Укртелекома» кредиту на 250 млн дол. Як зазначалося тоді, кредитна лінія мала складатися з двох траншів терміном три і п`ять років. Кредитні ресурси мали бути спрямовані на рефінансування боргів «Укртелекома», а також на фінансування капітальних вкладень та поповнення обігових коштів.
У травні 2017 року видання dubinsky.pro з посиланням на власні джерела писало, що Приватбанк аналізує можливість видачі кредиту для «Укртелекома», щоб компанія, яка наразі підконтрольна Р. Ахметову, рефінансувала борг перед Сбербанком на 810 млн грн.

«Неформальну вказівку правлінню Приватбанку розглянути цей кредитний проект і видати «Укртелекому» гроші надійшло з Адміністраціі Президента, з якою останнім часом у пана Ахметова дуже багато спільних інтересів.

Безпосередня комунікація з Шлапаком йде через НБУ, де також рекомендують видати цю позику», - констатувало видання.
P.S.
Згаданою на початку ухвалою від 12 липня Печерський райсуд м. Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури та наклав арешт на 100% корпоративних прав ТОВ «Тримоб», що належить ПАТ «Укртелеком» - шляхом заборони їх відчуження, а також заборонити державному реєстратору та нотаріусам вносити зміни пов`язані зі зміною засновників ТОВ «Тримоб», зміни в статутні документи товариства, а також вчинення будь-яких інших реєстраційних дій щодо ТОВ «Тримоб».
Своє клопотання про арешт корпоративних прав ТОВ «Тримоб» слідчі ГПУ мотивували тим, що ТОВ «ЕСУ», не виконавши у повному обсязі умови договору від 11.03.2011 № КПП-582, та будучи опосередкованим власником 100% корпоративних прав ТОВ «Тримоб», листом від 11.02.2016 поінформувало Фонд держмайна про намір здійснити продаж 100% частки у статутному капіталі ТОВ «Тримоб», яка належить ПАТ «Укртелеком».
«Такі дії службових осіб ТОВ «ЕСУ» беззаперечно вказують на спробу відчужити та у подальшому перетворити належне майно, з метою неможливості у подальшому накладення на нього стягнення.

Крім того, такі дії можуть призвести до уникнення ТОВ «ЕСУ» від реального виконання умов приватизаційного договору від 11.03.2011, уникнення від погашення заборгованості перед державними банками, а також до неможливості повного відшкодування збитків завданих державним інтересам», - йдеться в ухвалі суду.
Нагадаємо, в квітні Печерський райсуд м. Києва вже накладав арешт на корпоративні права ТОВ "Тримоб", однак 29 червня Апеляційний суд м. Києва зняв цей арешт.
На днях один з найбільших в світі віртуальних операторів LycaMobile оголосив про початок роботи в Україні спільно з мобільним оператором ТОВ "Тримоб".

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]