Александрійська православна церква визнала ПЦУ де-факто

|
Версия для печатиВерсия для печати

Православна церква України заявила, що її де-факто визнала Александрійська православна церква.

11-14 вересня делегація ПЦУ відвідала Грецію, де взяла участь в урочистому богослужінні з нагоди храмового свята в селі Осса біля Салонік.

У ньому взяли участь ієрархи чотирьох православних церков: Константинопольської, Елладської, Української, а також Александрійської, яку представляв єпископ Мозамбіцький Хризостом (Карангуніс).

"Ця божественна літургія має велике значення, адже участю в ній архієрея з Південної Африки було засвідчено євхаристійну єдність, а отже і фактичне визнання Православної церкви України ще однією помісною церквою - патріархатом Александрії і всієї Африки", - йдеться в заяві ПЦУ.

Нагадаємо, ПЦУ була створена на об'єднавчому соборі в Софії Київській 15 грудня 2018 року, її предстоятелем обрали митрополита Епіфанія.

Томос, який підтверджує автокефалію, вручив Епіфанію патріарх Варфоломій у Константинополі 6 січня 2019 року. ПЦУ стала 15-ю церквою в диптиху помісних православних церков світу.

Московський патріархат відмовився визнати Православну церкву України. Його приклад наслідували залежні від Москви Антиохійський патріархат, Православна церква Чеських і Словацьких земель, Польська православна церква, а також союзна РПЦ Сербська церква.

Інші православні церкви поки що не визначилися зі своїм ставленням до ПЦУ.

Елладська православна церква з літа 2019 року перебуває в процесі юридичного визнання Православної церкви України.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com