АМКУ не вважає ДТЕК Ахметова монополістом

|
Версия для печатиВерсия для печати

Антимонопольний комітет України (АМКУ) вирішив, що компанія ДТЕК Ріната Ахметова, що контролює 85% видобутку вугілля марки Г в Україні, який використовується в тепловій енергетиці, не зловживає монопольним становищем на ринку генерації електроенергії.

Про це йдеться у висновку АМКУ з розслідування проти ДТЕК, передає «Громадське».

Антимонопольний комітет прийшов до висновку, що компанія Ахметова не може зловживати монопольним становищем, оскільки ринок електроенергії в Україні зараз є зарегульованим.

«Відповідне рішення було прийнято на підставі дослідження ситуації на ринку протягом 2015-2017 років. За цей період компанія ДТЕК не могла зловживати монопольним становищем. Можливо, після введення ринку електроенергії дане рішення буде переглянуте», - розповіла представник АМКУ.

При цьому в Антимонопольному комітеті визнали, що ДТЕК, як і державний «Енергоатом», мають певну ринкову владу, однак ці компанії на мають впливу на вартість електроенергії, тому що ринок є регульованим і тариф визначається НКРЕКУ.

Нагадаємо, компанії ДТЕК належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт і вугільнозбагачувальних комплексів. За інформацією Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг, ДТЕК контролює 85% видобутку вугілля марки Г в Україні, який використовується в тепловій енергетиці.

Антимонопольний комітет почав розглядати справу за ознаками порушення компаніями «ДТЕК Дніпроенерго», «ДТЕК Східенерго» і «ДТЕК Західенерго» законодавства про захист чесної конкуренції ще в 2015 році. Позивачами у справі виступили НКРЕКУ і «Укренерго».


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com