«Антибандерівський закон» у Польщі допомагали писати пропутінські історики

|
Версия для печатиВерсия для печати

Скандальний «антибандерівський» закон у Польщі допомагав готувати історик-націоналіст і коментатор кремлівських ЗМІ.

Так, над законом про Інститут національної пам\’яті серед інших працював історик-націоналіст Войцех Мушинські і його колега Влодзімєж Осадчий, відомий своїми коментарями в пропутінських медіа.

Про це повідомляє «Сегодня» з посиланням на польське видання Rzeczpospolita.

Мушинські відомий тим, що публікував в соціальних мережах зображення з повішеним Бараком Обамою і текстом «Американська мрія об\’єднує людей усього світу».

 

В одній з публікацій він писав про виїзд євреїв з Польщі 1968 року в результаті антисемітської кампанії компартії як про «можливість втечі від відповідальності за злочини».

Погляди Мушинські цінували в праворадикальній польській партії Kukiz\’15, яка розробила поправку до закону про Інститут нацпам\’яті про злочини «українських націоналістів».

Іншим гостем комісії був професор Влодзімєж Осадчий. У своїх виступах для пропагандистського російського ЗМІ «Супутник» Осадчий нарікав на «сильний вплив бандерівських течій» в Україні. З цієї причини деякі праві ЗМІ Польщі підозрюють Осадчого в проросійських поглядах. Він це заперечує.

Як відомо, 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав скандальний закон, який призвів до конфлікту у відносинах з Україною, Ізраїлем та США.

Закон, серед іншого, передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також передбачає штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту.

Водночас Анджей Дуда попросив Конституційний суд перевірити статті закону про Інститут національної пам’яті, в яких згадуються «українські націоналісти» і термін «Східна Малопольща». Згодом в інтерв\’ю видання Gazeta Polska глава МЗС Польщі Яцек Чапутович заявив, що українську частину скандального закону можуть змінити.

20 лютого стало відомо, що у Польщі скандальний «антибандерівський» закон, і який мав вступити в силу з 1 березня, поки не діятиме.

21 лютого польська опозиційна партія «Громадянська платформа» представила свій проект оновленого закону про Інститут національної пам’яті. За словами лідера партії Гжегожа Схетини, запропоновані опозицією зміни виправлять помилки вже схваленого і підписаного президентом варіанту змін до закону.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]