Автономний Рунет планують законодавчо впровадити в РФ з 1 листопада 2019 року

|
Версия для печатиВерсия для печати

Держдума прийняла в другому, основному читанні законопроект про "забезпечення безпечного і сталого функціонування" інтернету на території Росії (законопроект про автономний режим Рунету, про суверенний Рунет). На підтримку прийняття документа виступило 320 депутатів Держдуми.

Згідно із законопроектом, Роскомнадзор буде відповідати за "координацію забезпечення сталого, безпечного і цілісного функціонування на території РФ мережі інтернет". При виникненні загроз стабільній роботі інтернету в країні відомство зможе здійснювати "централізоване управління мережею зв'язку загального користування". У той же час визначати види загроз і заходи щодо їх усунення буде уряд. 

Процедура забезпечення операторів зв'язку такими засобами також прописана в законі. Передбачається, що їх буде безоплатно надавати операторам Роскомнадзором. Відомство також буде визначати "технічні умови установки техзасобів, а також вимоги до мереж зв'язку при їх використанні".

Також документ описує правила маршрутизації трафіку, згідно з якими весь обмін трафіком повинен буде здійснюватися через певні точки обміну, включені до спеціального реєстру. Вести цей реєстр буде Роскомнадзор, а порядок його ведення має затвердити уряд. Вимоги до забезпечення функціонування точок обміну повинен буде ухвалити Мінкомзв'язку за погодженням з ФСБ.

При цьому оператори зв'язку, власники або власники технологічних мереж зв'язку, а також інші особи, які використовують лінії зв'язку, які перетинають кордон РФ, повинні будуть надавати Роскомнадзору відомості про засоби зв'язку, що забезпечують взаємодію з такими лініями зв'язку, в тому числі через інші лінії зв'язку.

Крім цього, законопроект передбачає створення національної системи доменних імен. Під нею мається на увазі «сукупність взаємопов'язаних програмних і техзасобів, призначених для зберігання і отримання інформації про мережеві адреси і доменні імена". Вимоги до неї і порядок створення системи буде визначати Роскомнадзор, який також встановить перелік груп доменних імен, що становлять російську національну доменну зону. Координацію діяльності щодо формування доменних імен буде здійснювати НКО, одним із засновників якої буде Російська Федерація.

Третє читання гучного законопроекту намічено на 16 квітня. Якщо потім його схвалить Рада Федерації і підпише президент, то він вступить чинності 1 листопада 2019 року. 

Очікується, що закон дозволить створити нову систему блокувань сайтів

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

08:46
Поліція порушила дві кримінальні справи через сутички у Нових Санжарах
20:21
Евакуйовані з Китаю доставлені до Нових Санжар
20:01
У п'ятницю в Україні вдень до +6 градусів, дощі з мокрим снігом на заході (МАПА)
19:37
Поліція відтіснила протестувальників з дороги до медцентру у Нових Санжарах, люди палять шини (ФОТО)
19:30
"Медична реформа": Скалецька попіарилась з селфі на борту урядового гвинтокрилу на шляху до Нових Санжар
18:04
Корумпований і добре годований генерал Нацполіції Євген Коваль завів справу на журналістів Bihus.Info
17:01
Напруга не спадає: мешканці Нових Санжар налаштовані не пропускати евакуйованих з Китаю (ВІДЕО)
16:13
Аваков приїхав у Нові Санжари, під РДА його супроводжувала "Ганьба!" (ВІДЕО)
15:48
Селищна рада Нових Санжар звернулась до президента, бо не може прийняти "уханьців"
15:04
Хроніка ООС на 20 лютого: поранення зазнав один український військовий

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com