Автономний Рунет планують законодавчо впровадити в РФ з 1 листопада 2019 року

|
Версия для печатиВерсия для печати

Держдума прийняла в другому, основному читанні законопроект про "забезпечення безпечного і сталого функціонування" інтернету на території Росії (законопроект про автономний режим Рунету, про суверенний Рунет). На підтримку прийняття документа виступило 320 депутатів Держдуми.

Згідно із законопроектом, Роскомнадзор буде відповідати за "координацію забезпечення сталого, безпечного і цілісного функціонування на території РФ мережі інтернет". При виникненні загроз стабільній роботі інтернету в країні відомство зможе здійснювати "централізоване управління мережею зв'язку загального користування". У той же час визначати види загроз і заходи щодо їх усунення буде уряд. 

Процедура забезпечення операторів зв'язку такими засобами також прописана в законі. Передбачається, що їх буде безоплатно надавати операторам Роскомнадзором. Відомство також буде визначати "технічні умови установки техзасобів, а також вимоги до мереж зв'язку при їх використанні".

Також документ описує правила маршрутизації трафіку, згідно з якими весь обмін трафіком повинен буде здійснюватися через певні точки обміну, включені до спеціального реєстру. Вести цей реєстр буде Роскомнадзор, а порядок його ведення має затвердити уряд. Вимоги до забезпечення функціонування точок обміну повинен буде ухвалити Мінкомзв'язку за погодженням з ФСБ.

При цьому оператори зв'язку, власники або власники технологічних мереж зв'язку, а також інші особи, які використовують лінії зв'язку, які перетинають кордон РФ, повинні будуть надавати Роскомнадзору відомості про засоби зв'язку, що забезпечують взаємодію з такими лініями зв'язку, в тому числі через інші лінії зв'язку.

Крім цього, законопроект передбачає створення національної системи доменних імен. Під нею мається на увазі «сукупність взаємопов'язаних програмних і техзасобів, призначених для зберігання і отримання інформації про мережеві адреси і доменні імена". Вимоги до неї і порядок створення системи буде визначати Роскомнадзор, який також встановить перелік груп доменних імен, що становлять російську національну доменну зону. Координацію діяльності щодо формування доменних імен буде здійснювати НКО, одним із засновників якої буде Російська Федерація.

Третє читання гучного законопроекту намічено на 16 квітня. Якщо потім його схвалить Рада Федерації і підпише президент, то він вступить чинності 1 листопада 2019 року. 

Очікується, що закон дозволить створити нову систему блокувань сайтів

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]