Більшість сільських населених пунктів ще не увійшли до ОТГ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Протягом 2015–2017 рр. до складу об’єднаних територіальних громад (ОТГ) увійшло 8049 сільських населених пунктів. Це лише третина від їх загальної чисельності по Україні.

Про це повідомила завідувач відділу соціально-економічного розвитку сільських територій Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Марина Могилова, слова якої наводить виданя Куркуль.

За її словами, станом на 1 січня 2018 р. в Україні створено 665 ОТГ, тобто майже 56% від запланованих 1200 ОТГ. З них — 377 сільських, 199 селищних і 89 міських ОТГ. На 29 квітня 2018 р. призначено перші вибори в 40 ОТГ і ще 23 ОТГ очікують рішення Центральної виборчої комісії України про призначення перших виборів.

«Упродовж 2015–2017 рр. прискорилися процеси об’єднання в територіальні громади і в сільській місцевості», — зазначила Марина Могилова.

За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, за 2015 р.  до складу ОТГ увійшло 1960 сіл та селищ, тобто 7,2% від загальної чисельності сільських населених пунктів по Україні, у 2016 р. — 2472 (9,0%), в 2017 р. — 3617 сіл та селищ (13,2%).

Втім, зауважила експерт, об’єднання в громади в сільській місцевості відбувається дещо повільно. Адже за три роки до складу ОТГ увійшло лише 29,4% загальної чисельності сільських населених пунктів в країні.

Лідерами у процесах об’єднання громад в сільській місцевості є Житомирська, Дніпропетровська та Хмельницька області. Тут до складу ОТГ увійшло понад 50% сіл та селищ від загальної чисельності сільських населених пунктів даних регіонів.

Найнижчі темпи формування ОТГ на сільських територіях у Закарпатській та Київська областях, де об’єдналися лише 6% та 7% сільських населених пунктів відповідно.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]