Біля університету Богомольця вимагають відповісти за самогубство студентки з Туркменістану

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Києві під медичним університетом імені Богомольця проходить акція у зв'язку з самогубством студентки з Туркменистану Муккадас Насирлаєвої. Її учасники звинувачують керівництво університету у корупції.

Про це повідомляє Громадське.

За даними видання, Київська місцева прокуратура № 9 вже розпочала процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом доведення до самогубства студентки НМУ ім. Богомольця Муккадас Насирлаєвої з Туркменістану.

Зранку 19 лютого на сторінці Медуніверситету опублікували повідомлення, що зникла студентка з Туркменістану Муккадас Насирлаєва була відрахована з НМУ ім. Богомольця.

Починаючи з 17 лютого, столичні водолази проводять пошукові роботи. Зі слів поліції, дівчина 1999 року народження стрибнула з мосту Патона. Для пошуку залучили водолазів та рятувальників.

Подробииці трагедії оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбук Rovshanbek Rozmetovадвокат, очільник діаспори туркменського народу. Він переконаний, що з мосту Патона стрибнула 18-річна студентка Національного медичного університету імені Богомольця, громадянка Туркменістану Мукаддас Насирлаєва.

«Деканат по роботі з іноземними студентами НМУ ім. Богомольця вчасно не подав документи Мукаддас в міграційну службу для отримання тимчасової посвідки на проживання. За тиждень до зникнення Мукаддас Посольство Туркменістану попросило її принести завізовану деканом факультету заяву про сприяння у вирішенні питання з дозволом на проживання в Україні. Заступник декана по роботі з іноземними студентами НМУ ім. Богомольця Тимохіна Тетяна Олександрівна, навіть не прочитавши, порвала заяву Мукаддас і віддала їй в руки, повідомивши їй, що вона нічого підписувати не буде. Очевидно, що Тимохіна Т.А. чекала, як і від інших студентів, подяки за послуги з отримання посвідки на проживання, а не порожню заяву. Заплакану Мукаддас чекала її двоюрідна сестра, до речі, студентка 2-го курсу цього ж ВНЗ», пише очільник діаспори.

Адвокат твердить, що батьки Мукаддас знали про проблему з отриманням дозволу на проживання, тому пропонували їй виїхати з України і в'їхати заново з новою візою або взяти академвідпустку і продовжити навчання через рік. Посольство Туркменістану в Україні запропонувало вирішення питання без виїзду Мукаддас України за листом з університету зі сплатою штрафу за порушення режиму перебування в Україні. Однак, деканат по роботі з іноземними студентами НМУ ім. Богомольця нічого не хотів робити для цього.

«30.01.2018 р в той фатальний вечір Мукаддас для вирішення питання з дозволом на проживання знову була на прийомі у заступника декана Тимохіної Т.А. Після зустрічі з нею Мукаддас чомусь не поїхала додому, телефон відключився. Вона сіла в метро на станції Політехнічний інститут, вийшла на станції Дніпро, пройшлася вздовж набережної до мосту Патона, і стрибнула з моста», пише Ровшанбек Розметов.

За його словами, дівчина стрибнула з моста 30 січня, до цього її вважали зниклою безвісти. Розметов оприлюднив відео у Facebook, на якому, за його словами, можна відстежити шлях студентки до мосту Патона. Він також вважає, що загибель дівчини пов’язана з діями заступника декана по роботі з іноземними студентами НМУ ім. Богомольця Тимохіної Тетяниу Олександрівни й декана по роботі з іноземними студентами Сулика Володимира Володимировича.

 

 «Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]