Банківські платежі в Україні проходитимуть в цілодобовому режимі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Національний банк вирішив перевести Систему електронних платежів у цілодобовий режим. Зараз СЕП забезпечує прийом міжбанківських платежів з 8:30 до 19:00 у робочі дні і не функціонує у святкові і вихідні.

Як сказано на сайті НБУ, правління регулятора затвердило концепцію СЕП 24/7, яку планують впроваджувати у два етапи.

На першому етапі відбудеться перехід на розширений регламент роботи СЕП. Він передбачатиме доступність системи для проведення міжбанківських платежів 23 години на добу 7 днів на тиждень (23/7) з урахуванням технологічної перерви на годину під час переходу на новий день. Такий режим роботи СЕП запропоновано ввести у II кварталі 2020 року.

Зараз Національний банк працює над його реалізацією. Незабаром мають відбутися зустрічі з банківською спільнотою для обговорення основних принципів роботи СЕП у режимі 23/7.

На другому етапі заплановано реалізувати в СЕП "безшовний" режим роботи 24/7. Перехід від поточного до наступного банківського дня буде здійснюватися миттєво, без призупинення прийому платежів у СЕП під час переходу на новий день. Такий режим роботи заплановано реалізувати в рамках робіт зі створення наступного покоління СЕП-4.

"Можливість здійснення платежів на цілодобових щоденних засадах сприятиме розширенню доступу клієнтів до фінансових послуг, зростанню частки безготівкових розрахунків, а також дасть можливість банкам і їх клієнтам забезпечити проведення чутливих до часу платежів", - йдеться в заяві Нацбанку.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com