Bellingcat: заступник голови прикордонної служби ФСБ Росії - ключовий фігурант справи про катастрофу MH17 (ФОТО)
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/MN-17_7_0_2_0.jpg?1588080523)
Міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat ідентифікувала одного з ключових фігурантів справи про збитий над Донбасом "Боїнг" Малайзійських авіаліній у липні 2014 року.
Про це повідомляє Бі-бі-сі.
У матеріалах Об'єднаної слідчої групи (JIT), яка веде офіційне розслідування, ця людина проходила під псевдонімом "Володимир Іванович". Люди, які з ним спілкувалися особисто, розповіли, що за цим ім'ям може ховатися діючий перший заступник керівника прикордонної служби ФСБ Росії, генерал-полковник Андрій Бурлака.
Група розслідувачів Bellingcat провела аналіз технічних даних і також дійшла висновку, що Андрій Бурлака та "Володимир Іванович" можуть бути однією людиною.
В опублікованих слідчими телефонних переговорах бойовики "ДНР" між собою називали Володимира Івановича командиром всієї операції на Донбасі. А колишній "міністр оборони ДНР" терорист Ігор Гіркін (Стрєлков) згадував, що підкорявся наказам Володимира Івановича.
Від джерела, що має доступ до персональних баз даних, Бі-бі-сі отримала інформацію про переміщення генерала в 2014 році та з'ясувала, що в день падіння "Боїнгу" Бурлака перебував у Ростові-на-Дону. Фоноскопічна експертиза показала як подібності, так і деякі відмінності в голосі генерала Бурлаки і "Володимира Івановича".
Одне джерело уточнило, що після завершення активної фази конфлікту на сході України в 2014-2015 роках генерал Бурлака отримав підвищення, а також вищу держнагороду - Героя Росії.
З відкритих джерел випливає, що до 2014 року Бурлака був генерал-лейтенантом, а після став генерал-полковником.
Нагадаємо, пасажирський літак "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що слідував рейсом МН-17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), було збито в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 осіб, усі вони загинули.
Міжнародна слідча група 28 вересня 2016 року в Нідерландах представила результати кримінального розслідування причин катастрофи. Згідно з висновками JIT, авіалайнер рейсу МН17 збито ракетою серії 9M38, запущеної з самохідної вогневої установки "Бук" з сільськогосподарського поля в районі селища Первомайське.
Цей район на той момент перебував під контролем проросійських сепаратистів. З розслідування випливає, що "Бук" було доставлено в Україну з Російської Федерації. Після того, як установку використали для атаки на авіалайнер рейсу МН17, він знову повернувся на територію РФ.
23 березня суд щодо MH17 пішов на перерву до літа через пандемію коронавірусу.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 10:01
- Додому – в окупацію: злидні та неповага змушують українців повертатися на захоплені Росією території
- 09:49
- Переговори США та Росії розпочалися в Ер-Ріяді
- 09:03
- Ворог просунувся біля трьох сіл
- 08:05
- Лідери Європи закликали Україну не погоджуватись на припинення вогню без мирної угоди, - Reuters
- 21:52
- Угода, яку США пропонували Зеленському, передбачала економічну колонізацію України, - Telegraph
- 20:00
- Погода в Україні на тиждень: 18 – 23 лютого 2025 року
- 18:05
- Юрій Касьянов: Буде сказано багато страшних речей
- 17:10
- Тарас Загородній: Ну мені нравиця, як воно горить, люди бігають, суєтяться ... Про ЄС і США
- 16:54
- Україна вже отримала майже 70 винищувачів F-16 - Le Monde
- 15:45
- В Мінагрополітики радіють, що агрохолдинг уряду Саудівської Аравії вже контролює 200 тисяч га землі в Україні, а буде ще більше
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.