ЄБРР розчарувався в перспективах економіки України

|
Версия для печатиВерсия для печати

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) випустив оновлений прогноз, у якому погіршив очікування щодо розвитку економіки України. У ньому йдеться про те, що реальний валовий внутрішній продукт 2020 року впаде на 5,5% (у травні банк очікував спад на 4,5%), а наступного року він зросте на 3% (раніше були очікування 5%).

У банку зазначають, що ризики зниження залишаються значними, оскільки є невпевненість щодо майбутнього соціального дистанціювання й виконання зобов'язань щодо проведення політичних і структурних реформ, повідомляє The Page.

«Пандемія COVID-19 загострила структурні недоліки української економіки, призвела до спаду й різкого скорочення інвестицій у більшість секторів країни. Попри складні умови грошово-кредитна політика зберегла макроекономічну стабільність, а нова програма МВФ ще більше стабілізувала очікування і привернула істотне фінансування від офіційного сектору та приватних інвесторів», — повідомили в ЄБРР.

Варто також зазначити, що, за даними ЄБРР, реальний ВВП в Україні 2021 року буде на 1,6% менше, ніж до кризи. Відновити той рівень ВВП країна зможе лише наприкінці 2022 року (у розрахунку на душу населення).

У банку уточнили, що в його прогнозі є багато невизначеностей. Важливу роль у цьому відіграватиме те, чи вводитимуть уряди країн повторний режим самоізоляції, і те, як населення реагуватиме на поширення COVID-19

Раніше ЄБРР прогнозував, що економіка України 2021 року відновиться на 5% після падіння на 4,5% 2020-го. Базовий сценарій банку передбачав поступове послаблення заходів щодо запобігання розповсюдженню коронавірусу й повернення до нормального життя в другій половині року.

«Аргумент»

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]