Чехія видала США двох українських хакерів, яких перевіряють на співпрацю з РФ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Чехія екстрадувала до США двох українців, яких підозрюють у кіберзлочинності та відмиванні грошей.

Про це повідомляє радіо iRozhlas.

Федеральне бюро розслідувань США спільно з Чеським національним центром по боротьбі з організованою злочинністю розкрили міжнародну мережу хакерів. Детективи закидають їм крадіжки грошей з рахунків людей, а також спроби витягти з американських банків та державних установ конфіденційні дані громадян. Слідчі також перевіряють їх можливий зв'язок з Росією.

У рамках операції у лютому минулого року в Чеській Республіці були затримані двоє з хакерів, які є громадянами України. Їх роль у групі полягала головним чином у тому, що вони, як вважається, відмивали брудні гроші, отримані ними за допомогою кіберзлочинності. Чоловіків на початку березня екстрадовано до США, де їм загрожує до 20 років ув’язнення.

«Згідно з висновками розслідування, підозрювані використовували новітні інструменти кіберзлочинності, такі як зашифрований зв'язок, платежі за криптовалюту, відкриття банківських рахунків у чеських банках на ім’я вигаданих осіб, шифрувальні пристрої, віртуальні приватні мережі, Darknet та інші методи анонімізації», - пояснив у програмі Radiožurnál речник Центру Ярослав Ібегей. За його словами, співпраця з ФБР у справі тривала три роки.

За підрахунками поліції, завдана шкода оцінюється у 500 тисяч доларів або близько 11 мільйонів крон.

У березні 2018 року Чехія вже видала одного міжнародного хакера: у 2016 році в Празі слідчі затримали росіянина Євгена Нікуліна, якого в США звинуватили у хакерських атаках на сервери різних американських соціальних мереж, і який перебував у міжнародному розшуку. Міський суд Праги погодився на екстрадицію до США, хоча Росія вимагала повернення їй цього громадянина. Міністерство юстиції США заявило, що Нікулін представляє «старше покоління інтернет-піратів», які атакують американські компанії, іноді з відома російських спецслужб. Американські прокурори вважають, що Нікулін входив до групи московських хакерів у 2012 році.

Фото Policie České republiky

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]