Чи стане комік президентом через невдоволення виборців?

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна йде на недільні вибори з коміком, який грає главу держави у своєму серіалі, в ролі фаворита президентської гонки через протестне голосування проти лідерів країни.

Про це пише в п'ятницю оглядач Ендрю Рос в газеті The Guardian, передає dt.ua.

Автор зазначає, що актор без політичного досвіду Володимир Зеленський, згідно з опитуваннями, швидше за все, переможе в першому турі з випередженням до 10%. За ним слідують чинний президент Петро Порошенко, який заробив статок на кондитерської імперії, і екс-прем'єрка Юлія Тимошенко. Якщо жоден з кандидатів не набере більшість голосів, два кандидати зустрінуться у другому турі в кінці квітня.

Останні опитування показують, що Зеленський переможе будь-якого кандидата в гонці один на один, хоча аналітики попереджають, що це може змінитися ближче до дня виборів.

"Зеленський феномен - це розумний спосіб проголосувати "проти всіх", - сказав Балаз Джарабік з Фонду Карнегі. "Він використовує загальну атмосферу недовіри, пропонуючи альтернативне президентство".

Це підтверджується даними, які показують, що українським виборцям набридли сповільнені реформи, повільне відновлення економіки, зростання комунальних витрат і війна з підтримуваними Росією бойовиками на сході країни.

За даними березневого опитування групи "Рейтинг", 69% респондентів не довіряють Порошенку, а 55% не довіряють Тимошенко, яка провела в українській політиці вже більше 20 років. Ще одне опитування в цьому році показало, що лише 8% українців довіряють парламенту, і тільки 16% довіряють президентству.

Кандидатура Зеленського стерла межу між реальністю і телебаченням, продовжує автор. У серіалі "Слуга народу" він грає вчителя, який раптово став президентом після того, як його відеозапис став вірусним. Експерти порівняли його з Дональдом Трампом або Беппе Грілло з Італії, але він вважає за краще порівнювати себе з Рональдом Рейганом. Політика Зеленського залишається розпливчатою, і навіть він, здається, здивований успіхом своєї кампанії.

Він пережив появу інформації про ділові інтереси його кінокомпанії в Росії, а також питання про його ділові відносини з олігархом Ігорем Коломойським. Зеленський менше зосередився на конфлікті України з Росією, ніж інші кандидати. Він заявив, що хоче провести прямі переговори з Росією для закінчення конфлікту в Донбасі, але мало повідомив про те, як він планує це зробити.

Порошенко на рекламних щитах з написом "Армія! Мова! Віра" звернувся до патріотизму виборців. Гасло покликане нагадати виборцям про його стійку антиросійську позицію і підтримку бойових дій на сході, просування української мови та успішну кампанію щодо надання томосу від Константинополя для Православної церкви України. Але кандидата звинувачують у корупції та кумівстві.

Тимошенко була прем'єр-міністром, а потім потрапила у в'язницю за президентства Віктора Януковича. Її звільнили після повалення Януковича 2014 року. Після того, як вона стала лідером президентської кампанії за рахунок виступів проти зростання цін на комунальні послуги, її рейтинги знову погіршилися.

Незважаючи на широко поширене невдоволення політикою, явка виборців очікується високою. Дані опитувань показують, що 80% зареєстрованих виборців можуть проголосувати, хоча аналітики кажуть, що кількість в 60-70% є більш вірогідною. Висока явка буде сприяти кампанії Зеленського, яка розраховує на молодих виборців та підтримку російськомовного населення сходу країни.

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com