Держава заборгувала бізнесу 19 млрд грн, - Данилюк

|
Версия для печатиВерсия для печати

Сума заборгованості держави перед бізнесом з відшкодування податку на прибуток, за станом на початок лютого 2018 року, склала 19 млрд гривень.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк, передаэ Мінфін.

Міністр пояснив, що уряд міг би погасити цей борг за рахунок невитрачених коштів, отриманих від спецконфіскаціі.

У той же час, підкреслив Данилюк, з приводу залишку суми, яка не була розподілена, дійсно у МВФ була своя думка.

«І у Мінфіну теж була своя чітка позиція - направити ці кошти або на зменшення державного боргу, що зменшило б вартість обслуговування боргів і зменшило б ризики для країни в майбутньому, або на погашення заборгованості перед бізнесом з податку на прибуток. Як ви знаєте, бізнес змушували робити передоплату податку, і часто, таким чином, бізнес переплачував, і така переплата акумулювалася. Це гроші, які держава, м'яко кажучи, "запозичила" свого часу. На початок лютого 2018 року сума заборгованості держави перед бізнесом становила 19 млрд гривень», - сказав Данилюк.

При цьому, частина зазначених коштів була закладена в бюджет на 2017 рік ще до їх фактичного отримання, що було схвалено МВФ.

«Частина коштів від спецконфіскаціі була розподілена ще до моменту її отримання. Це було закладено в держбюджеті на 2017 рік.... Частина на підтримку аграріїв, на субвенцію соціально-економічного розвитку, частина - на оборону. Рішення про те, як витратити гроші, парламент прийняв майже за рік до того, як їх отримали. І до цієї частини спецконфіскаціі у МВФ не могло бути зауважень, тому що вони схвалили бюджет 2017 року», - сказав Данилюк.

Глава Мінфіну пояснив, що спецконфіскацію не можна вважати постійним джерелом надходжень до бюджету, відповідно ці кошти нераціонально використовувати для фінансування щорічних витрат бюджету.

«За своєю суттю спецконфіскація - це одноразові надходження до бюджету, тому витрачати ці кошти на витрати, які необхідно фінансувати з року в рік, наприклад, зарплати - безвідповідально. Витрачати на ці цілі потрібно гроші, які генерує економіка, інакше це - неробоча система. В результаті було затверджено, що спецконфіскація буде спрямована на фінансування інших разових витрат. Ми виконуємо це рішення», - додав він.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]