Держава заборгувала бізнесу 19 млрд грн, - Данилюк

|
Версия для печатиВерсия для печати

Сума заборгованості держави перед бізнесом з відшкодування податку на прибуток, за станом на початок лютого 2018 року, склала 19 млрд гривень.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк, передаэ Мінфін.

Міністр пояснив, що уряд міг би погасити цей борг за рахунок невитрачених коштів, отриманих від спецконфіскаціі.

У той же час, підкреслив Данилюк, з приводу залишку суми, яка не була розподілена, дійсно у МВФ була своя думка.

«І у Мінфіну теж була своя чітка позиція - направити ці кошти або на зменшення державного боргу, що зменшило б вартість обслуговування боргів і зменшило б ризики для країни в майбутньому, або на погашення заборгованості перед бізнесом з податку на прибуток. Як ви знаєте, бізнес змушували робити передоплату податку, і часто, таким чином, бізнес переплачував, і така переплата акумулювалася. Це гроші, які держава, м'яко кажучи, "запозичила" свого часу. На початок лютого 2018 року сума заборгованості держави перед бізнесом становила 19 млрд гривень», - сказав Данилюк.

При цьому, частина зазначених коштів була закладена в бюджет на 2017 рік ще до їх фактичного отримання, що було схвалено МВФ.

«Частина коштів від спецконфіскаціі була розподілена ще до моменту її отримання. Це було закладено в держбюджеті на 2017 рік.... Частина на підтримку аграріїв, на субвенцію соціально-економічного розвитку, частина - на оборону. Рішення про те, як витратити гроші, парламент прийняв майже за рік до того, як їх отримали. І до цієї частини спецконфіскаціі у МВФ не могло бути зауважень, тому що вони схвалили бюджет 2017 року», - сказав Данилюк.

Глава Мінфіну пояснив, що спецконфіскацію не можна вважати постійним джерелом надходжень до бюджету, відповідно ці кошти нераціонально використовувати для фінансування щорічних витрат бюджету.

«За своєю суттю спецконфіскація - це одноразові надходження до бюджету, тому витрачати ці кошти на витрати, які необхідно фінансувати з року в рік, наприклад, зарплати - безвідповідально. Витрачати на ці цілі потрібно гроші, які генерує економіка, інакше це - неробоча система. В результаті було затверджено, що спецконфіскація буде спрямована на фінансування інших разових витрат. Ми виконуємо це рішення», - додав він.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com