Держсекретар Помпео: США підтримає членство Грузії в НАТО

|
Версия для печатиВерсия для печати

Держсекретар США Майк Помпео знову заявив про підтримку Грузії Сполученими Штатами, засудивши російську окупацію значної частини її території і висловивши надію, що Вашингтон і Тбілісі в кінцевому підсумку стануть союзниками по НАТО.

Як повідомляє Голос Америки, глава американської дипломатії заявив про це, приймаючи в Держдепартаменті прем'єр-міністра Грузії Георгія Квірікашвілі, який брав участь в пленарному засіданні Комісії стратегічного партнерства США і Грузії.

«Сьогодні вранці я хочу сказати, що Америка як і раніше надає Грузії рішучу і тверду підтримку і буде робити це і далі, - сказав Помпео своєму гостю. - Як сказав віце-президент Пенс під час візиту в Тбілісі в липні минулого року, ми разом з вами, ми підтримуємо вас, ми пишаємося нашою дружбою і стратегічним партнерством з країною і жителями Грузії».

Держсекретар нагадав, що в 2018 році відзначається десята річниця російського вторгнення в Грузію.

«Сполучені Штати беззастережно засуджують російську окупацію грузинських територій, - сказав він. - Агресивне вторгнення Росії в Грузію є очевидним порушенням міжнародного миру і безпеки і йде врозріз з фундаментальними принципами Статуту ООН і гельсінського Заключного акту ».

Помпео заявив, що США вважають окуповані Росією грузинські території Абхазія і Південна Осетія невід'ємними частинами Грузії.

«США підтримують суверенітет і територіальну цілісність Грузії з її міжнародно визнаними кордонами, - сказав він. - Ми закликаємо Росію виконати всі її зобов'язання відповідно до угоди про припинення вогню 2008 року і відвести свої війська на позиції, де вони були до початку конфлікту, скасувати рішення про визнання грузинських регіонів Абхазія і Південна Осетія незалежними державами і забезпечити вільну доставку гуманітарної допомоги в кожен з цих двох регіонів».

Помпео зазначив, що США і НАТО покладаються на сильних, добровільних і стійких партнерів в справі захисту загальних інтересів в сфері безпеки.

«Грузія є одним з таких вірних партнерів, - вказав він. - Вона продемонструвала свою прихильність міжнародній безпеці і західним цінностям».

Держсекретар нагадав, що в ході парламентських і місцевих виборів в 2016 та 2017 років роках грузинський народ підтвердив свій євроатлантичний вибір, включаючи майбутнє членство Грузії в НАТО.

«Наша рішучість зберігається, - вказав Помпео. - Президент Трамп підтримує Бухарестську декларацію 2008 року, і США розраховують, що одного разу вітатимуть Грузію в складі НАТО».

«США підтримували Грузію протягом чверті століття, і при президенті Дональді Трампі ми будемо і далі підтримувати вас, як партнерів, друзів, а одного разу і союзників по НАТО», - сказав він.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]