Дипломати країн G7 розкритикували переписані законопроекти про судову реформу

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Посли держав «Великої сімки» (США, Британія, Канада, Японія, Німеччина, Франція, Італія) нагадали президенту Володимиру Зеленському про необхідність повноцінної судової реформи і критично відгукнулися про законопроєкти, яким уже «дано хід» у Верховній Раді.

У ході зустрічі із Зеленським 3 лютого дипломати обговорили перспективи реформування судової системи в Україні, повідомляє ZN.ua. Президент ознайомив послів з ходом підготовки Стратегії розвитку судової системи на 2021-2025 роки і пообіцяв ініціювати законопроекти, спрямовані на її очищення.

Наступного дня посли G7 виступили із заявою про необхідність повноцінного перезапуску Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, щоб створити умови для створення чесних і професійних судів в Україні.

«Посли з задоволенням заслухали амбітні плани судової реформи, викладені президентом. Вони наголосили на необхідності всебічної судової реформи, включаючи одночасне реформування ВРП і ВККС, і висловили стурбованість нещодавніми законодавчими ініціативами (законопроекти 3711 і 4229), що не забезпечать якісних, чесних суддів; люди і бізнес говорять нам, що потребують саме таких», - йдеться в повідомленні, опублікованому дипломатами в Twitter ввечері у четвер, 4 лютого.

 

 

 

Раніше в "Центрі протидії корупції" повідомили, що комітет Верховної Ради з правової політики за час зимових свят змінили редакцію законопроекту №3711, що передбачає перезапуск Вищої кваліфікаційної суддів (ВККС). Зокрема, народні депутати звели нанівець роль міжнародних експертів у відборі членів ВККС. Замість цього парламентарії передали всю владу нереформованій Вищій раді правосуддя.

у червні минулого року президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроект №3711 "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування". Він визначив документ як невідкладний.

Серед іншого в документі йшлося про те, що до складу ВККС мають входити три особи з числа суддів або суддів у відставці, запропоновані Радою судді України. Також туди мають входити три особи з числа міжнародних експертів, визначених ВРП на підставі пропозицій міжнародних та іноземних організацій, які надають Україні міжнародну технічну допомогу чи провадять свою діяльність у сфері юстиції, судової влади, запобігання і протидії корупції.

Проектом передбачається, що у випадку, якщо суб'єкти формування конкурсної комісії у визначений законом термін не запропонують кандидатури до складу цієї комісії, то такі кандидатури запропонує уповноважений Ради з прав людини.

У жовтні Венеціанська комісія затвердила звіт щодо законопроекту та деяких інших законів, яким визначено важливі аспекти діяльності Верховного суду та органів судового врядування.

Загалом, Венеціанка підтримала необхідність швидкого запуску ВККС, але зазначила, що проект №3711 треба суттєво доопрацювати. 

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]