Про це повідомила Національна служба здоров'я України.
"Перехід на електронні лікарняні означає, що відтепер пацієнту не потрібно збирати підписи на паперовому бланку і носити їх по кабінетах. Обмін інформацією відбувається автоматично. А пацієнт тим часом займається своїм лікуванням. Проте відвідувати лікаря для цього обов’язково", - пояснили в Нацслужбі.
Лікар має оглянути пацієнта і визначити, чи потрібно направляти його на додаткові обстеження, чи на консультація до інших фахівців. Або ж він сам призначить пацієнту лікування.
"Тільки після особистого прийому лікар має право створювати в електронній системі медичний висновок про тимчасову непрацездатність", - зазначили в Нацслужбі здоров'я.
Нагадаємо, електронний лікарняний планували ввести з 1 квітня 2020 року, однак цього не сталося через технічні проблеми. У липні 2020-го в Міністерстві цифрової трансформації повідомили, що Міністерство охорони здоров'я в тестовому режимі запускає електронні лікарняні на базі сервісу Пенсійного фонду. Через кілька днів у МОЗ заявили, що більш масштабне тестування е-лікарняних почнуть у серпні.
У 2018 році повідомляли, що електронні лікарняні повністю замінять паперові довідки вже 2019 року.