До порошенкового друга Кононенка їздять власники енергетичного бізнесу, — ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Народний депутат Ігор Кононенко, якого називають куратором енергетичного сектору країни, у себе в офісі регулярно проводить зустрічі з власниками енергетичного бізнесу в Україні.

Про це йдеться у розслідуванні "Схем" (спільний проект Радіо Свобода і телеканалу UA: Перший).

 

Журналістам програми вдалося зафіксувати, як до будівлі, де розташований офіс близького товариша президента України Петра Порошенка Ігоря Кононенка, за короткий проміжок часу приїжджали одразу три бізнесмени з інтересами в енергетичній сфері.

Перший з них - Віталій Кропачов, який за останні кілька років спромігся вирости з рівня донбаського бізнесмена до бізнесмена національного масштабу, йдеться у розслідуванні. Зокрема, українські ЗМІ неодноразово стверджували, що Кропачов став контролювати роботу декількох вугільних шахт та вугільнозбагачувальних фабрик, які раніше входили до сфери впливу "сім’ї" президента-втікача.

Другий - донедавна російський, а тепер український бізнесмен Павло Фукс. Починаючи з 2015 журналісти почали писати про перехід під його контроль низки українських компаній, якими раніше володіли посадовці часів Януковича. Зокрема, мова про бізнес, пов’язаний з видобутком газу з українських надр.

"Наскільки стверджують джерела, під його контролем на ринку опинилася компанія Golden Derrick, яка раніше належала міністру енергетики часів Януковича Едуарду Ставицькому", - розповів головний редактор "РБК-Україна" Сергій Щербина.

І третій бізнесмен, який приїжджав до офісної будівлі, - колишній народний депутат Анатолій Шкрібляк. За спостереженнями "Схем", туди його завів чоловік, чия родина, схоже, має дружні стосунки з родиною Кононенка - Сергій Міщенко. Раніше він працював в МВС часів Віталія Захарченка, а згодом - у Державній фіскальній службі.

Водночас сам Ігор Кононенко - постійний гість Адміністрації президента, куди потрапляє не через парадний вхід, а, наприклад, через ворота з іншого боку.

"Схеми" звернулися за коментарями до усіх бізнесменів. Павло Фукс спочатку сказав, що не пам’ятає цієї зустрічі, а потім припустив, що міг бути у спортзалі "5 елементу" - клубу, який межує з офісним приміщенням. Водночас, як перевірили потім журналісти, проходу з офісу до спортивного клубу немає, там окремий вхід. Віталій Кропачов відповів, що не зустрічався з Кононенком, а за номером Анатолія Шкрібляка відповів чоловік, який представився помічником і пообіцяв передати питання "Схем", як тільки бізнесмен повернеться з відпустки.

Щодо зустрічей у столичному бізнес-центрі "Схемам" не вдалося поспілкуватися і з Ігорем Кононенком. В кулуарах парламенту журналісти його не бачили. Журналісти спробували зв’язатися також телефоном, через смс та Facebook, однак до виходу сюжету у ефір відповіді так і не отримали.

"Усі ці контакти не схожі на випадкові, і говорять радше на підтвердження тези, що саме Ігор Кононенко в оточенні президента курує одну з найбільш грошовитих сфер - сферу енергетики, - контролюючи державні органи влади, до компетенції яких належить ухвалення рішень, від яких цей бізнес залежить", - йдеться у розслідуванні "Схем".

Раніше у медіа неодноразово заявляли про те, що бізнес-партнер Петра Порошенка, народний депутат Ігор Кононенко, користуючись своєю впливовістю, виконує роль куратора однієї з найбільш грошовитих сфер в житті держави - енергетичної.

 «Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]