Документи з архіву СБУ допомагають зрозуміти, як працюють спецслужби РФ

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Архів Служби безпеки України за оцінкою Інституту розвитку свободи інформації (IDFI) у 2018 році посів перше місце в загальному підсумку оцінювання доступу до архівів КДБ серед пострадянських країн.

Про це повідомив на засіданні круглого столу в Укрінформі директор архіву СБУ Андрій Когут.

“Раніше, коли говорили про архіви спецслужб, найбільш відкритим вважався чеській. Сьогодні це місце заступили українські архіви. Зараз ми є прикладом для світу, як треба працювати у цій сфері”, - сказав Когут.

За його словами, найчастіше запити стосуються документів комуністичних спецслужб, зокрема, щодо реабілітованих осіб, і 60 відсотків з тих, хто звертається, шукають репресованих родичів. “Цікавим є факт, що переважно це не діти, а онуки і правнуки, які хочуть знати про своїх родичів”,- зазначив директор архіву.

"Круглий стіл" на тему: "Галузевому державному архіву СБУ 25 років: здобутки та перспективи" в Укрінформі / Фото: Багмут Павло, Укрінформ

На його думку, документи КДБ допомагають зрозуміти, як зараз працюють спецслужби РФ. “Якщо подивитись на архіви, можна побачити, що все, що відбувається зараз, не є новим, а є добре забути старим. Змінились інструменти, а зміст залишився той самий”, - підкреслив Когут.

Він додав, що відповідно до закону про доступ до архівів репресивних органів, архів СБУ буде переданий в архів, якій створюється, — це архів Українського інституту національної пам'яті. Цим процесом займається один із колишніх керівників архіву СБУ, а зараз голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. На думку Когута, об'єднання документів різних правоохоронних органів дасть можливість більш комплексно працювати з цими матеріалами.

Він наголосив, що на основі документів з архіву СБУ вже вийшло понад 80 видань. Крім того, незабаром вийде ще низка, зокрема, видання присвячене темі великого терору - це операція проти сіоністів та про долю репресованих чехів у 1937-38 років. Фактично готове видання і про ліквідацію греко-католицької церкви на Закарпатті та про роботу дипломатичної місії УНР у Бухаресті.

1 квітня 1994 року постановою Кабінету міністрів України № 206 було створено Галузевий державний архів Служби безпеки України. Його призначенням визначено постійне зберігання документів і матеріалів Національного архівного фонду, які створюються під час оперативно-розшукової діяльності органів безпеки України.

Перші документи, що зберігаються у сховищах Архіву, датуються 1918 роком. Нині у ГДА СБУ сформовано 87 фондів, які містять 225 тисяч одиниць зберігання.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

20:01
У п'ятницю українців чекатиме спека до 35° (МАПА)
19:38
Страна рабов: 79% россиян не верят, что могут влиять на принятие государственных решений
19:18
В Дании совершил первый рейс самый большой электрический паром
19:10
В Маріуполі під будинок колишнього міліціонера і поплічника бойовиків Валерія Кірсанова
18:56
Жорстоко побили голову Асоціації фермерів Подільського району Одещини (ВІДЕО)
18:21
Споживачі "Дніпропетровськгаз Збуту" вже можуть купити газ на всю зиму за літньою ціною
18:02
Высший совет правосудия отказал ГПУ в заочном аресте экс-главы Высшего хозсуда Татькова
17:54
Проблема з розумовою діяльністю: СБУ прорекламувала свій телеграм плакатом червоноармійця (ФОТО)
17:44
"Вальцману - 90%": в Черкассах против гробовщика открыли дело из-за скидок для клиентов-евреев
17:14
Кабмін звільнив Пилипа Іллєнка з посади голови Держкіно

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com