Документи з архіву СБУ допомагають зрозуміти, як працюють спецслужби РФ

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Архів Служби безпеки України за оцінкою Інституту розвитку свободи інформації (IDFI) у 2018 році посів перше місце в загальному підсумку оцінювання доступу до архівів КДБ серед пострадянських країн.

Про це повідомив на засіданні круглого столу в Укрінформі директор архіву СБУ Андрій Когут.

“Раніше, коли говорили про архіви спецслужб, найбільш відкритим вважався чеській. Сьогодні це місце заступили українські архіви. Зараз ми є прикладом для світу, як треба працювати у цій сфері”, - сказав Когут.

За його словами, найчастіше запити стосуються документів комуністичних спецслужб, зокрема, щодо реабілітованих осіб, і 60 відсотків з тих, хто звертається, шукають репресованих родичів. “Цікавим є факт, що переважно це не діти, а онуки і правнуки, які хочуть знати про своїх родичів”,- зазначив директор архіву.

"Круглий стіл" на тему: "Галузевому державному архіву СБУ 25 років: здобутки та перспективи" в Укрінформі / Фото: Багмут Павло, Укрінформ

На його думку, документи КДБ допомагають зрозуміти, як зараз працюють спецслужби РФ. “Якщо подивитись на архіви, можна побачити, що все, що відбувається зараз, не є новим, а є добре забути старим. Змінились інструменти, а зміст залишився той самий”, - підкреслив Когут.

Він додав, що відповідно до закону про доступ до архівів репресивних органів, архів СБУ буде переданий в архів, якій створюється, — це архів Українського інституту національної пам'яті. Цим процесом займається один із колишніх керівників архіву СБУ, а зараз голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. На думку Когута, об'єднання документів різних правоохоронних органів дасть можливість більш комплексно працювати з цими матеріалами.

Він наголосив, що на основі документів з архіву СБУ вже вийшло понад 80 видань. Крім того, незабаром вийде ще низка, зокрема, видання присвячене темі великого терору - це операція проти сіоністів та про долю репресованих чехів у 1937-38 років. Фактично готове видання і про ліквідацію греко-католицької церкви на Закарпатті та про роботу дипломатичної місії УНР у Бухаресті.

1 квітня 1994 року постановою Кабінету міністрів України № 206 було створено Галузевий державний архів Служби безпеки України. Його призначенням визначено постійне зберігання документів і матеріалів Національного архівного фонду, які створюються під час оперативно-розшукової діяльності органів безпеки України.

Перші документи, що зберігаються у сховищах Архіву, датуються 1918 роком. Нині у ГДА СБУ сформовано 87 фондів, які містять 225 тисяч одиниць зберігання.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:12
Президент України підписав указ, який закриває доступ військових до онлайн-казино - за це боровся сержант Павло Петриченко, який загинув у Донбасі
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]