Двоє "слуг народу" готові свідчити у справі про хабар, майже всі погодились на поліграф
Двоє народних депутатів звернулися до правоохоронців з готовністю свідчити у справі щодо можливого вчинення корупційного злочину 11-ма нардепами, які могли отримати по 30 тис. доларів хабара.
Про це повідомив поінформований співрозмовник "Української правди".
Пряма мова: "Двоє з одинадцяти звернулися і запевнили, що готові давати покази".
Керівництво фракції "Слуга народу" веде перемовини із кількома державними відомствами, щоб організувати масовий проведення перевірки на поліграфі своїх нардепів з фінансового комітету.
Про це "Українській правді" розповів голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.
"Ми зараз ведемо перемовини з кількома відомими відомствами, які мають досвідчених поліграфологів, зокрема це Служба безпеки України, Міністерство оборони, Головне управління розвідки. Ми хочемо знайти законний шлях, як це можна зробити правильно. Людей багато і процедура поліграф-тестування доволі тривала. Щоб не затягувати це на далекі роки, треба зробити це масово. Завтра (у четвер – ред.) зберемося на зібрання і вирішимо як це логістично зробити. Але всі, практично всі, члени комітету зараз в цьому питанні дають добровільну згоду на проходження поліграфу і вони кажуть, що вони готові проходити", - сказав він.
"Йдеться про всіх депутатів "Слуги народу" з комітету (Фінансового – ред.)", - уточнив він.
Арахамія наголосив, що фракції немає чого приховувати і він особисто був ініціатором процедури перевірки на поліграфі.
"Я кажу, в нас є слова одних, слова інших. Перевірити їх ми не маємо можливості. Тобто (поліграф – ред.) єдиний зараз вихід і інструмент, який нормальний з дуже високою вірогідністю – 95-98% вірогідності", - сказав він.
Арахамія сказав, що пройде поліграф у середу, проте готовий піти ще раз з усіма іншими, якщо цього буде недостатньо.
"В мене немає чого приховувати, я можу хоч кожного дня проходити поліграф", - сказав він.
Арахамія розповів також, що обговорював ситуацію із президентом Володимиром Зеленським.
"Він (президент – ред.) в мене питав, які зараз настрої у фракції щодо цього питання. Я йому сказав, що всі практично наполягають на тому, щоб проходити поліграф і давайте з цього зробимо якусь юридичну процедуру", - розповів голова фракції.
Арахамія також сказав, що поділяє позицію президента, що в разі незадовільних результатів проходження поліграфу, того чи іншого нардепа виключать із фракції.
В комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики наразі 32 народні депутати, з яких 20 від фракції "Слуга народу".
Нагадаємо, що 23 жовтня САП зареєструвала кримінальне провадження за фактом можливого отримання хабара по 30 тис. доларів 11-ма нардепами.
Йдеться про 11 народних обранців, які є членами парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики.
Підставою для порушення кримінального провадження стала інформація "Української правди" щодо електронних майданчиків-посередників між оцінщиками майна та електронною базою Фонду державного майна.
18 жовтня нардепи на засіданні комітету податкової політики проголосували "проти" винесення на розгляд Ради доопрацьованого законопроєкту, що ліквідує "схему" з посередниками.
Результати голосування комітету стали причиною конфлікту у президентській фракції "Слуга народу":
- "Проти" Олексій Ковальов (СН), Олександр Дубінський (СН), Олег Марусяк (СН), Анастасія Ляшенко (СН), Ігор Палиця (За майбутнє), Ніна Южаніна (ЄС)
- "Утримались": Олексій Леонов (СН), Юлія Діденко (СН), Ольга Василевська-Смаглюк (СН), Анна Колісник (СН), Олег Воронько (СН). Андрій Холодов (СН).
Підозрюють, що частина депутатів могла отримати певну "винагороду" за блокування процесу знищення майданчиків.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У п'ятницю в Україні синоптики прогнозують сніг
- 19:25
- НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо одеського експрокурора Олега Корнілова через утаємничену нерухомість у Дубаї
- 19:20
- Іспанський суд арештував віллу і автівки ексначальника Одеського ТЦК Борисова
- 18:03
- 218 громад перейшло до ПЦУ цьогоріч, з початку війни - 1185
- 17:14
- Офіцер 211 бригади Пастух, який знущався з підлеглих, отримав підозру, але він переховується від слідства, - ДБР
- 17:03
- Російська ракета спричинила авіатрощу літака Azerbaijan Airlines в Казахстані, - Euronews
- 16:55
- Ще чотири кабелі зв'язку, що з'єднують Фінляндію та Естонію, вийшли з ладу
- 14:08
- Як нардепи оборонного комітету Ради від корумпованої "Слуги народу" покривали і покривають "яйця по 17" та інші злочини на мільярди
- 14:02
- В Метінвесті озвучили сценарії на випадок окупації Покровська: "Єдина шахта коксівного вугілля в Україні"
- 13:43
- Медіарух наївно закликає Зеленського застосувати санкції РНБО щодо Портнова - українофоба, багаторічного поплічника Коломойського та братів Суркісів
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.