Економія щорічно 11 мільярдів: в Україні діятиме Єдина інформаційна система соціальної сфери
Запровадження Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС) на території всієї країни приведе до скорочення адміністративних видатків у соціальній сфері на понад 6 млрд грн на рік, а запровадження електронних послуг зекономить ще не менше 5 млрд грн на рік.
Про це сказав заступник міністра соціальної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Валерій Бушков, інформує пресслужба Міністерства соціальної політики у Фейсбуці.
За словами Бушкова, скорочення адміністративних видатків у соціальній сфері складе не менш ніж 50% або понад 6 млрд грн на рік.
“ЄІССС забезпечить повну верифікацію соціальних виплат, дозволить уникнути існування “двійників” і “мертвих душ” у централізованій системі шляхом здійснення перевірки достовірності даних, поданих заявником ще на стадії опрацювання заяви, тобто до прийняття рішення щодо призначення соціальних виплат”, - зазначив урядовець.
Він додав, що завдяки достовірності й повноті всіх даних в ЄІССС про людину, яка подала заяву на отримання державної допомоги, вона зможе скористатися послугою з призначення соціальної виплати за кілька хвилин і без додаткових довідок.
“Запровадження електронних послуг, електронного документообігу та інформаційних обмінів між державними реєстрами і системами дозволить зекономити ще не менше 5 млрд грн на рік державних коштів у соціальній сфері”, - зауважив Бушков.
Він також поінформував, що запровадження ЄІССС по всій країні забезпечить прозорий контроль та можливість моніторингу в режимі онлайн понад 700 млрд грн річних видатків бюджету на соціальний захист населення.
Як повідомлялося, 22 вересня Кабінет Міністрів ухвалив рішення, згідно з яким Міністерство соціальної політики спільно з Міністерством цифрової трансформації продовжують реалізацію пілотного проєкту зі впровадження Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС) та збільшують кількість електронних соціальних послуг для громадян в пілотованих областях.
У межах пілотного проєкту громадянам надаватиметься державна соціальна допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування; на дітей одиноким матерям; на тяжкохворих дітей; при усиновленні дитини; особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю. Також люди зможуть звертатися в електронній формі за призначенням житлових субсидій, пенсій, за наданням соціальних послуг, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, за призначенням компенсації фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У понеділок опади лише на заході України
- 18:03
- Бутусов розповів, як Єрмак у "війні за гроші" шкодить ЗСУ
- 14:10
- росія в обхід санкцій вивозить через Вірменію золото на мільярди доларів
- 12:06
- План стійкості після 1000 днів війни: чому це небезпечна брехня
- 10:01
- "Велике н***я": сповнилося 10 місяців від рішення РНБО про захист бізнесу, а СБУ як бігала за хабарями, так і бігає, - нардеп Железняк
- 08:00
- Ворог просунувся на Курщині, Донеччині та Харківщині - DeepState
- 20:29
- Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
- 20:00
- У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
- 18:08
- Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
- 16:01
- Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.