Економія щорічно 11 мільярдів: в Україні діятиме Єдина інформаційна система соціальної сфери

|
Версия для печатиВерсия для печати

Запровадження Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС) на території всієї країни приведе до скорочення адміністративних видатків у соціальній сфері на понад 6 млрд грн на рік, а запровадження електронних послуг зекономить ще не менше 5 млрд грн на рік.

Про це сказав заступник міністра соціальної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Валерій Бушков, інформує пресслужба Міністерства соціальної політики у Фейсбуці.

За словами Бушкова, скорочення адміністративних видатків у соціальній сфері складе не менш ніж 50% або понад 6 млрд грн на рік.

“ЄІССС забезпечить повну верифікацію соціальних виплат, дозволить уникнути існування “двійників” і “мертвих душ” у централізованій системі шляхом здійснення перевірки достовірності даних, поданих заявником ще на стадії опрацювання заяви, тобто до прийняття рішення щодо призначення соціальних виплат”, - зазначив урядовець.

Він додав, що завдяки достовірності й повноті всіх даних в ЄІССС про людину, яка подала заяву на отримання державної допомоги, вона зможе скористатися послугою з призначення соціальної виплати за кілька хвилин і без додаткових довідок.

“Запровадження електронних послуг, електронного документообігу та інформаційних обмінів між державними реєстрами і системами дозволить зекономити ще не менше 5 млрд грн на рік державних коштів у соціальній сфері”, - зауважив Бушков.

Він також поінформував, що запровадження ЄІССС по всій країні забезпечить прозорий контроль та можливість моніторингу в режимі онлайн понад 700 млрд грн річних видатків бюджету на соціальний захист населення.

Як повідомлялося, 22 вересня Кабінет Міністрів ухвалив рішення, згідно з яким Міністерство соціальної політики спільно з Міністерством цифрової трансформації продовжують реалізацію пілотного проєкту зі впровадження Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС) та збільшують кількість електронних соціальних послуг для громадян в пілотованих областях.

У межах пілотного проєкту громадянам надаватиметься державна соціальна допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування; на дітей одиноким матерям; на тяжкохворих дітей; при усиновленні дитини; особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю. Також люди зможуть звертатися в електронній формі за призначенням житлових субсидій, пенсій, за наданням соціальних послуг, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, за призначенням компенсації фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]