Екс-офіцер спецпідрозділу "Алмаз" МВС Білорусі свідчив у Києві у справі вбивства Шеремета


Білоруський офіцер Ігор Макар, який опублікував записи розмов голови КДБ Білорусі про планування вбивства Павла Шеремета, дав свідчення українським правоохоронцям у Києві у справі про вбивство журналіста.
Про це повідомив Макар в інтерв’ю "Радыë Свабода".
"16 січня я повернувся з Києва до Вільнюса. Після публікації моєї інформації про те, що відбувалося в кабінеті голови КДБ Зайцева в 2012 році, зі мною зв'язалися українські дипломати і обговорили співпрацю в справі розкриття вбивства Павла Шеремета.
На прохання начальника департаменту Національної поліції України мені відкрили українську візу і попросили прилетіти в Україну і взяти участь в слідчих діях. Можна було це зробити і в Вільнюсі, але краще в Україні...
На мою думку, я представив достатньо підстав для того, щоб стверджувати, що до замовлення вбивства Павла Шеремета мають відношення білоруські спецслужби.
Я дав українській стороні набагато більше інформації, ніж оприлюднив у ЗМІ. Я не публікував її, так як деяким людям загрожувала б небезпека.
Ми домовилися, і я пообіцяв, що не оголошу свої показання, так як це може вплинути на слідство. Вже йдуть суди по цій кримінальній справі, і дуже важливо, щоб ця інформація нікуди не потрапила" - розповів Макар.
Він розповів, що в Україні його зустріли спецслужби і забезпечили охороною 24 години на добу.
Також Макар стверджує, що після слідчих дій у Києві українська сторона повідомила, що у них немає підстав не довіряти йому.
Він заявив, що після його показань розслідування справи в корені зміниться, і його завершить генеральна прокуратура України.
Колишній офіцер вважає, що причина вбивства Шеремета на 60% пов'язана з "справами зниклих". Також журналіст займався розслідуванням справи вибуху в мінському метро в 2011 році.
На думку Макара, після зіставлення фактів і розмови з українськими слідчими, можна говорити і про ненависть Олександра Лукашенка до Шеремета.
Експравоохоронець Білорусі вважає, що все це разом могло стати причиною ліквідації Шеремета.
Також він розповів, що публікація його аудіозаписи викликала величезний резонанс в КДБ Білорусі.
Нагадаємо, що 4 січня білоруська опозиція передала Українській правді записи розмов глави Комітету держбезпеки Білорусі у 2008-2012 роках Вадима Зайцева.
На записі звучать слова Зайцева, записані прихованим пристроєм 11 квітня 2012 року під час інструктажу співробітників елітного контртерористичного підрозділу КДБ "Альфа" в офісі Зайцева в Мінську. Зокрема, обговорюється спосіб вбивства Шеремета, який у той час жив і працював у Росії. Ставиться завдання його підірвати. І зробити це так, щоб вбивство стало публічним сигналом.
Колишній співробітник білоруського спецназу Ігор Макар, який розповсюдив аудіозапис, де силовики Білорусі обговорюють можливість вбивства журналіста Павла Шеремета, повідомив, що готовий свідчити у справі Офісу генерального прокурора України.
У Міністерстві внутрішніх справ вважають, що записи 2012 року, на яких начебто білоруські спецслужби обговорюють намір убити Шеремета вибухівкою, відповідають версії українського слідства і на справі ветеранів АТО й волонтерів не позначаться.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости
- 20:00
- В Україну йде різке потепління (МАПА)
- 19:05
- Грузія відкрита для українців: умови в'їзду
- 18:53
- Wintershall Dea зупинила фінансування "Північного потоку-2"
- 17:05
- Голова НАБУ понад рік не ходив на наради в ОП
- 16:06
- Кличко буквально на пальцях показав Разумкову, що той не відповідає свому прізвищу
- 15:26
- ВАКС арештував "трубу Медведчука" за поданням НАБУ, нікчемна СБУ "примазалася" до події
- 14:17
- Компенсації пенсіонерам віком 75-80 років: Кабмін переніс виплати на осінь
- 13:17
- 58% українців підтримують санкції проти Медведчука та його дружини
- 12:55
- Хакери з РФ атакували систему документообігу держорганів – РНБО
- 11:11
- Україна виходить із двох укладених у рамках СНД угод - указ
Важно
Как эффективно контролировать местную власть
Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.