Ексміністерка про роботу МОН: цілеспрямоване і системне шкідництво чи тотальний непрофесіоналізм

|
Версия для печатиВерсия для печати

Останні місяці у сфері освіти відбувається цілеспрямоване і системне шкідництво або ж тотальний непрофесіоналізм. Так вважає ексміністерка освіти і науки України Анна Новосад.

Про це вона заявила в ефірі Громадського радіо 24 листопада.

«У МОН займаються звільненням фахівців, які відповідають за реформи, атакують Національне агентство з питань забезпечення якості вищої освіти речами, які не мають нічого спільного з викликами і потребами часу зараз. Це або якийсь тотальний непрофесіоналізм або дійсно навмисне шкідництво».

Новосад додала, що МОН не впоралося із запровадженням дистанційного навчання в умовах пандемії коронавірусу.

«Якщо проаналізувати всі останні місяці роботи Міністерства освіти і науки, ми не побачимо жодного рішення чи кроків, направлених на вирішення конкретних проблем. Натомість можна спостерігати абсолютний провал дистанційного навчання, а найголовніше – провал убезпечення педагогів і дітей під час «карантинного» навчання у школах. МОН не зробило нічого, щоб школи вчасно, з вересня були забезпечені усіма необхідними засобами в умовах коронавірусу».

Також, на думку ексміністерки, ідеї про навчання з 5 років і тривалістю 10 років замість 12 — це відкочування назад реформ, які впроваджували за європейськими стандартами.

«Знову говорять про те, щоб діти йшли до школи у 5 років, а навчання тривало не 12 років, як це відбувається у всіх успішних країнах, а 10, як було у Радянському Союзі і донедавна у наших північних сусідів. Я для себе це пояснюю виключно тим, що тимчасовий очільник МОН Сергій Шкарлет для окремої групи недоброчесних ректорів хоче зберегти «статус кво». Коли вони мають для себе контингент вступників, з яких вони і живуть. Це, на жаль, не про інтереси українських громадян та їхніх дітей».

Раніше Європейський Союз листом вдруге попередив Міністерство освіти і науки, що не варто реорганізовувати структуру та звільняти фахівців, які відповідають за реформи.

 

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com