Експорт аграрної продукції з України до ЄС торік скоротився на 10,8% – експерти

|
Версия для печатиВерсия для печати

Експорт української сільськогосподарської продукції до країн Європейського Союзу у 2020 році зменшився на 10,8% у порівнянні з 2019 роком.

Ппро це повідомляє пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) у Фейсбуці.

«В 2020 році експорт української агропродовольчої продукції до країн ЄС впав на 10,8% в порівнянні з 2019 роком, при цьому, Україна закрила 11 квот на безмитний експорт до ЄС», - йдеться у повідомленні.

В УКАБ зазначили, що Україна минулого року повністю використала квоти на безмитний експорт агропродукції до ЄС по наступним групам товарів: мед, цукор, крупи і борошно, оброблений крохмаль, оброблені томати, виноградний і яблучний соки, яйця, кукурудза, м'ясо птиці, оброблена продукція із зернових та крохмаль.

Порівняно із 2019 роком змінилася ситуація з використанням квот по поставкам в ЄС яєць, пшениці та вершкового масла. Так, у 2020 році було повністю використано квоти по поставкам яєць, хоча позаминулого року вона була використана лише на 80%. Квоту на поставку до ЄС пшениці у 2020 році використали лише на 78%, хоча у 2019 році вона була використана повністю. Більш критична, на погляд УКАБ, ситуація з вершковим маслом: за 2020 рік було використано лише 6% виділеної квоти, в той час як позаминулого року вона була використана повністю.

"В 2020 році експорт українського вершкового масла впав на 38% в порівнянні з минулим роком, а в країни ЄС став взагалі мізерний (експортна виручка в 2020 році склала 0,4 млн дол. в порівнянні з 7,2 млн дол. в 2019 році). Головна причина: українське вершкове масло не може конкурувати по ціні з європейським навіть при наявності квот через зростання собівартості його виробництва. Більше того, імпорт європейського вершкового масла в 2020 році в Україну в 1 000 разів перевищив експорт", - повідомила аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Як повідомляв Укрінформ, за інформацією УКАБ, Україна у 2020 році збільшила експорт жирів рослинного та тваринного походження на 22% і залишилася на першому місці серед експортерів соняшникової олії до Європейського Союзу. Головними продуктами українського експорту є: зернові культури; жири та олії тваринного або рослинного походження; насіння і плоди олійних рослин; залишки і відходи харчової промисловості; м’ясо та їстівні субпродукти.

Експорт зернових культур у минулому році зменшився на 2% через посуху в центральних та південних областях України. Експорт насіння олійних у 2020 році скоротився на 28% порівняно із 2019 роком через зменшення виробництва сої та ріпаку. Експорт залишків і відходів харчової промисловості збільшився на 6%. Продажі до ЄС м’яса та їстівних субпродуктів скоротилися на 8%, зокрема через карантинні обмеження з боку ЄС на імпорт м’яса птиці.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com