Фіктивну директорку панамського офшору зі схеми Курченка засудили до 5 років умовно

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Київський суд Одеси призначив покарання учасниці злочинної організації Сергія Курченка.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 23 лютого.  

Уродженка Харківської області значилась директором Prosperity Developments S.A., яка була задіяна у схемі ввозу нафтопродуктів. Від імені компаній-нерезидентів на територію України ввозилися нафтопродукти під виглядом транзиту і продавалися вітчизняним оптовим покупцям без сплати до державного бюджету податків, зборів і платежів та з оформленням підроблених документів щодо нібито вивозу цих нафтопродуктів за межі країни.

У 2013 році до Південної митниці були подані 55 інвойс-проформи, складені та підписані директором Prosperity Developments S.A., за якими здійснено митне оформлення нафтопродуктів, які перебували під митним контролем та мали бути транспортовані за межі митної території України через термінал ТОВ«Лагуна-Рені».

Загалом мова іде про ухилення від сплати податків та митних платежів протягом 2012-2013 рр. на суму 1,8 млрд гривень. Ввезений товар мав покинути територію країни, але насправді реалізовувався на внутрішньому ринку. Однак для надання таким діям ознак законності укладалися фіктивні документи щодо вивезення цих нафтопродуктів через термінал «Лагуна-Рені» в Ренійському порту.

До суду надійшла угода про визнання винуватості. Жінка визнавала себе винною в участі у злочинній організації, складенні завідомо неправдивих офіційних документів, пособництві у зловживанні владою та службовим становищем та пособництві в ухиленні від сплати податків.

Обвинувачена кається у скоєному, активно сприяє розкриттю злочину, співпрацює з правоохоронними органами щодо виявлення та притягнення інших членів злочинної організації, добровільно частково відшкодувала завдані збитки, раніше не судима.

Суд призначив 5 років позбавлення волі умовно – з випробувальним строком один рік.

Від 2017 року вже щонайменше семеро осіб, задіяних у вищезгаданій схемі, було засуджено за угодами про визнання винуватості до умовного покарання або звільнено за строками давності. Суд також конфіскував на користь держави цілісний майновий комплекс – термінал «Лагуна-Рені», вартість якого оцінювали у 100 млн грн.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]