Філарет: УПЦ (МП) залишатиметься складовою Російської церкви

|
Версия для печатиВерсия для печати

Рішення Архієрейського собору Російської православної церкви про «розширення автономних прав» Української православної церкви (Московського патріархату) пов'язане з побоюваннями цієї церкви у зв'язку з можливим ухваленням Верховною Радою «церковних законопроектів».

Про це заявив глава УПЦ Київського патріархату Філарет, на прес-конференції у п'ятницю в Києві.

«Наразі Верховна Рада обговорює питання про те, що церква, центр якої розташований у країні-агресорі, не може називатися українською церквою. Заради того, щоб цю церкву й надалі вважали українською, а не російською, порушувалося це питання на Соборі», - сказав патріарх Філарет.

Він також пояснив, що Українська православна церква (МП) залишатиметься складовою Російської церкви, бо про неї йдеться в статуті РПЦ.

«Там є один пункт, який має важливе значення: те, що центром цієї Церкви є не Москва, а Київ. Нехай усі знають, що це неправда. Це черговий обман... Ніякого центру цієї церкви в Києві немає, а центр її розташований у Москві», - сказав глава УПЦ КП.

За його словами, підтвердженням цього є те, що предстоятель УПЦ (МП) митрополит Онуфрій перебуває в Москві, там також формували комісію для переговорів із Київським патріархатом.

Як повідомлялося, у Верховній Раді зареєстровано низку законопроектів, що регулюють деякі аспекти церковного життя. Український парламент мав намір їх розглянути, проте цього не відбулося.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com