«Фабрика тролів» працює й в Україні, — Freedom House
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/fabr%20troliv_0.jpg?1510672309)
Неурядова організація Freedom House заявила, що так звані «фабрики тролів» - організації, які пишуть коментарі в соцмережах за завданням урядових структур, працюють в 30 країнах, в тому числі вона є й в Україні.
Про це йдеться на сайті організації та в розділі, присвяченому Україні.
У минулому році «фабрики тролів» були тільки в 23 країнах. Серед названих країн є Росія, Китай, Мексика, Філіппіни, Україна, Білорусія, Малайзія, Марокко, М'янма і т.д. У звіті пояснюється, що всього досліджувалося 65 країн, так як на їх частку припадає 87% всього населення світу, підключеного до інтернету.
Фахівці організації також заявили, що ситуація зі свободою в інтернеті погіршується. Особливо це помітно в Україні, в Єгипті і Туреччині. Експерти стверджують, що найбільш серйозні порушення свободи в інтернеті зафіксовані в Китаї, Сирії та Ефіопії.
У неурядовій організації також підрахували, що тактика онлайн-маніпуляцій впливала на вибори в 18 країнах. У деяких країнах уряд відключало мобільний інтернет, а в 30 країнах відзначаються фізичні розправи за висловлювання в інтернеті.
Правозахисники Freedom House у своїй доповіді також відзначили, що онлайн-маніпуляції та тактика дезинформації торік відіграли важливу роль на виборах принаймні 18 країн. Це стосується й обширної кампанії з російського впливу на вибори президента в США.
Президент Freedom House Майкл Абрамович (Michael Abramowitz) розповів, що використання платних коментаторів та політичних ботів для поширення пропаганди тепер стало глобальним, хоча першими їх почали залучати Росія та Китай. «Наслідки використання цих методів є потенційно руйнівними для демократії та громадянської активності», - зазначив він.
Окрім того, аналітики Freedom House опублікували список країн, які найменше обмежують використання інтернету. Цей рейтинг очолюють Ісландія, Естонія та Канада. США опинилися на п’ятій сходинці серед 65 інших країн у рейтингу. Найгірші показники щодо свободи інтернету виявилися у Китаю. Трохи краще справи виявилися у Сирії та Ефіопії.
У доповіді також згадується про те, що українська влада, заблокувала ряд російських інтернет-сервісів, серед яких популярні соціальні мережі та пошукову систему, аби зупинити поширення проросійських меседжів. Що стосується кількості балів, за якими оцінюється свобода використання інтернету в країні, то цього року Україна набрала 45 балів зі статусом «частково вільного» використання мережі. Минулого року Україна отримала 38 балів. Згідно з підрахунками Freedom House, чим менше балів отримує країна, тим краще. Наприклад, в Ісландії всього 6 балів.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 21:26
- Волтц: США заслуговують на відшкодування від України
- 21:19
- Зеленський назвав справжні гарантії, яких хоче Україна від союзників. Україна не гірше Ізраїлю!
- 18:09
- Єгор Фірсов: Ілюзія виборів і миру
- 16:56
- Пробують, як гопники, забрати власність. Я знав про санкції ще з 2020 року. Зеленський 6 років мене ненавидить, - Порошенко
- 14:02
- На Буковині свавілля попів УПЦ активізувало переходи громад до ПЦУ
- 13:40
- У Миколаєві ворог вразив ТЕС, 46 тис абонентів без тепла
- 12:44
- Ігор Луценко: Ми можемо відкинути ворога. І ми це робимо
- 10:28
- Ворог просунувся біля шести сіл на Донеччині
- 08:00
- Politico: делегація США вирушила до Ер-Ріяду на переговори щодо України
- 07:45
- США вже домовляються з диктатором і вбивцею Лукашенком під привидом послаблення впливу росії
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.