Facebook є одним з найбільших у світі постачальників кліматичної дезінформації (ДОСЛІДЖЕННЯ)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Новий аналіз показує, що приблизно 818 000 кліматичних постів з дезінформацією отримували 1,36 мільйона переглядів щодня.

Новий аналіз тисяч публікацій показав, що масштаби дезінформації на тему клімату у Facebook "приголомшують" і "істотно збільшуються" показав. Про це повідомляє The Guardian.

Незалежна наглядова група та екологічна некомерційна організація Stop Funding Heat зробили звіт Real Facebook, у якому проаналізували дані із понад 195 сторінок і груп Facebook. Дослідники знайшли приблизно 45 000 дописів, які применшують або заперечують важливість кліматичні кризи. В сукупності такі дописи отримали від 818 000 до 1,36 млн переглядів.

Так як публікація дослідження збігається з кліматичним самітом Cop26 в Ґлазгоу, дослідники закликають уряди з усією серйозністю розглянути роль дезінформації про клімат у соціальних мережах у зриві битви за скорочення викидів парникових газів.

"Наші дані показують, що Facebook є одним з найбільших у світі постачальників кліматичної дезінформації", — сказали дослідники.

У дослідженні було проаналізовано 195 сторінок, які, як відомо, поширюють дезінформацію про кліматичні кризи за допомогою аналітичного інструменту Facebook CrowdTangle. Групи з такими назвами, як «Зміна клімату — це природно», «Зміна клімату — це лайно» та «Кліматичний реалізм» в основному ділилися мемами, що заперечують існування зміни клімату та висміюють політиків, які намагаються вирішити цю проблему за допомогою законодавства. До груп, які не були «односторонніми», були включені сторінки таких діячів, як правий політик Марджорі Тейлор Грін, які розміщували оманливі статті та дезінформацію щодо кліматичної кризи.

З словами менеджера із досліджень і партнерств Stop Funding Heat Шона Б’юкана, за останній рік кількість взаємодій на один дезінформаційний допис зросла на 76,7% і якщо вона продовжуватиме зростати такими темпами, це може завдати значної шкоди в реальному світі.

У свою чергу Facebook висловив сумніви щодо методології дослідження, припустивши, що не всі повідомлення, позначені у звіті, є дезінформацією.

"Ми зосереджені на зменшенні фактичної кліматичної дезінформації на нашій платформі, тому ми співпрацюємо з глобальною мережею перевіряючих факти та зменшуємо розповсюдження всього, що вони оцінюють як неправдиве чи оманливе, і відхиляємо будь-яку рекламу, яка була скасована", – заявила компанія.

Раніше Facebook заявляв, що продовжує протидіяти поширенню дезінформації, позначаючи кліматичні дані та скеровуючи користувачів до свого наукового центру зі зміни клімату, який містить дані з надійних джерел щодо кліматичної кризи.

"Facebook не може і не буде контролювати себе. Нам потрібен реальний, незалежний, прозорий зовнішній нагляд і регулювання, а також розслідування всієї діяльності Facebook, включаючи небезпечне поширення кліматичної дезінформації»", – йдеться у заяві Наглядової ради Real Facebook.

Варто зазначити, що Facebook уже давно критикують за поширення кліматичної дезінформації на своїх платформах. У травні 2021 року прогресивна некомерційна організація Avaaz повідомила про 25 мільйонів переглядів дезінформації, пов’язаної з кліматичними науками та відновлюваними джерелами енергії, лише за 60 днів у США.

Проблема посилюється і тим, що Facebook модерує свій контент у всьому світі нерівномірно.

Експрацівниця Facebook Френсіс Хауген повідомила, що 87% витрат Facebook на дезінформацію йде на англомовний контент, незважаючи на те, що лише 9% його користувачів розмовляють англійською.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

19:21
ЗСУ знищили російський плацдарм на Осколі
18:24
Потужна реформа: Уряд перейменував Мінреінтеграції на Міністерство національної єдності
18:11
Вʼячеслав Курбанов: Про "зниклих безвісті", тобто вбитих
17:04
Корумповану Полтавську обласну МСЕК приєднали до корумпованої обласної лікарні рішенням корумпованої Полтавської обласної ради
16:19
Рада скасувала пільги позбавленим звання Героя України
16:02
Скасування арешту 2,6 млрд грн онлайн-казино, понад 200 закритих справ щодо п’яних водіїв: ВРП позбавила суддю Смик доплат аж на три місяці. Хабарами надолужить!
15:21
«Аль-Маядін»: ССО України воюють на боці повстанців у Сирії
15:02
ДБР затримало багату людину - ексзаступника голови Вищого господарського суду Ємельянова. Це більше схоже на перерозподіл злодійських статків, а не на покарання зла
14:50
Олексій Чернишов став міністром на ідіотській посаді
14:02
Бутусов: Про три гучні кадрові призначення в ЗСУ та ОП

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]