Facebook ускладнив життя політтехнологам і поширювачам фейків

|
Версия для печатиВерсия для печати

Із 18 березня українським рекламодавцям у соціальній мережі Facebook необхідна авторизація компанії для охоплення користувачів.

Про це написав журналіст проекту "Радіо Свобода" Radio Free Europe Крістофер Міллер, передає Українська правда.

Нововведення стартували за 13 днів до виборів президента України.

Крім того, Міллеру підтвердили у Facebook, що пости з анексованого Криму та областей, підтримуваних Росією, баняться, хоча окуповані території офіційно визнано українськими.

Цифровий стратег виборчої кампанії Володимира Зеленського Михайло Федоров розповів іноземному журналісту, що більшість виявлених фейків приходять із Facebook – і на скарги команди компанія реагувала не так швидко.

Тепер же спонсори політичної реклами в Україні зобов'язані публічно розкривати себе.

Між тим, керівництво Facebook посилює правила щодо запобігання поширення фальшивих (фейкових) новин і напередодні виборів до Європарламенту 26 травня.

Про це повідомила 18 березня одна з топ-менеджерів компанії Тесса Лайонс, передає DW.

Крім іншого, Facebook створить новий віртуальний ситуаційний центр, куди будуть підключатися співробітники соцмережі із різних офісів,

Всього Facebook по світу працює з цього питання зі 43 організаціями, зазначила Лайонс.

У Німеччині, наприклад, після центру дослідження Correctiv другим незалежним партнером із перевірки достовірності новин (фактчекінгу) стане агентство dpa.

Передвиборний ситуаційний центр стане готовою схемою для майбутнього вирішення проблем із поширенням фейкових новин у Facebook.

Крім того, соцмережа планує організувати цілодобову співпрацю розробників програм, фахівців із обробки даних та політичних експертів.

Співробітники ситуаційного центру зможуть зв'язуватися з відомствами країн.

Ситуаційний центр буде здійснювати свою діяльність у декількох місцях, включаючи штаб-квартиру Facebook у Каліфорнії і головний європейський офіс у Дубліні.

Нова структура Facebook продовжить роботу і після виборів у Євросоюзі.

За словами Лайонс, кількість людей, зайнятих у боротьбі з фейковими новинами, збільшиться з 20 000 до 30 000.

Нагадаємо:

Після американських виборів 2016 року Facebook звинувачували, що він мало робив для боротьби з поширенням фейків і російською пропагандистською кампанією.

У 2019 році у Facebook анонсували, що у середині березня, до виборів президента в Україні, зроблять суворішою політику розміщення реклами, зокрема запровадять верифікацію замовників політичної реклами й публічно розмістить базу даних української політагітації.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com