Фальсифікація справи Шеремета: Український ПЕН просить Денісову втрутитися

|
Версия для печатиВерсия для печати

Громадська організація Український ПЕН  просить уповноважену Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову взяти під особистий контроль справу щодо вбивства журналіста і одного із керівників "Української правди" Павла Шеремета.

Про це йдеться у зверненні членів Українського ПЕН на сайті організації: "Ми висловлюємо свою серйозну тривогу через порушення прав підозрюваних у справі про вбивство Павла Шеремета. Ми просимо вас як уповноважену Верховної Ради з прав людини взяти цю справу під свій особистий контроль".

В організації пишуть, що уважно слідкували за брифінгом МВС щодо результатів розслідування вбивства Шеремета і вважають, що дії органів влади продемонстрували серйозне порушення базових принципів прав людини.

Зокрема, презумпції невинуватості, яка є невіддільною часткою прав людини, права на свободу, права на повагу до людської гідності та права на життя. 

У ГО вважають, що оголошення під час брифінгу підозрюваних у цій справі за участі президента, генпрокурора та Міністра внутрішніх справ відбулося із серйозним порушенням правових норм: "Його можна розцінювати як маніпулювання громадською думкою для створення враження, що саме оголошені підозрювані є беззаперечними організаторами та виконавцями вбивства".

Ще одним занепокоєнням називають участь у розгляді цієї справи судді Сергія Вовка, який обирав підозрюваним запобіжні заходи.

В Українському ПЕН називають "неприпустимим" порушення прав людини та встановленої законом процедури у розслідуванні вбивства Шеремета і закликають Денісову "якомога швидше й пильніше розглянути питання порушення прав людини та громадянина у цій справі та взяти її під свій особистий контроль".

Під зверненням уже підписалися 57 осіб, проте список оновлюється.

Український ПЕН є одним із 144 автономних національних ПЕН-центрів. Це культурно-правозахисна організація, покликана відстоювати свободу слова і вираження поглядів, а також сприяти співпраці інтелектуалів з різних країн. Організація налічує 119 членів.

На фото: головний фальсифікатор "справи Шеремета" міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com