Франція подарувала Україні концепцію сонячної електростанції в Чорнобилі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністерство економіки та фінансів Франції профінансувало розробку концепції сонячної електростанції в зоні відчуження Чорнобильської АЕС.

Як повідомляє Радіо Свобода, розробник концепції (техніко-економічного обґрунтування), компанія Tractebel France, визначила дві території у внутрішній (десятикілометровій) зоні відчуження ЧАЕС, де таке будівництво є найбільш доцільним.

Французькі розробники СЕС для Чорнобиля пропонують ставити панелі по 335 ватт з нахилом 26 градусів, орієнтовані на південь, з'єднувати іх у блоки 4 на 7 панелей, і виводити потужність на нову підстанцію між двома ділянками, де можна приєднати іі до діючих мереж ЧАЕС

На цих ділянках можна встановити сонячну електростанцію з піковою потужністю 1,2 гігавата, тобто трохи більше, ніж виробляв один з чотирьох енергоблоків ЧАЕС, заявив на презентації техніко-економічного обґрунтування віце-президент Tractebel France Бернард Хаммер. Він пояснив, що проект дещо ускладнює радіоактивне забруднення території, але умови його реалізації поліпшує готова інфраструктура: дороги, лінії електропередач та чинні трансформаторні підстанції Чорнобильської АЕС, здатні передавати близько чотирьох гігават електроенергії.

«Ми готові стати партнером України в інноваційних рішеннях, таких, як АЕС у Чорнобилі. Ми маємо для цього необхідний досвід: наша компанія – серед світових лідерів з проектування об’єктів гідроенергетики, вітрових та сонячних електростанцій, а також об’єктів ядерної інфраструктури», – запевнив Бернард Хаммер.

За словами розробників концепції сонячної електростанції в Чорнобилі, її варто розбудовувати поступово, вводячи в експлуатацію блоками по 150 мегават. Один такий блок споруджуватиметься до 17 місяців, однак можна зводити по кілька блоків одночасно, уточнюють автори проекту.

Зі свого боку, міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак наголосив, що держава змінила законодавство для максимального сприяння розвитку відновлюваної енергетики у зоні відчуження. За його словами, нині є понад 60 компаній, які виявили бажання інвестувати у сонячні електростанції в зоні відчуження: причому можливе як будівництво всього проекту 1,2 гігавати одним інвестором, так і створення кількох електростанцій по 150 мегават, які належатимуть різним власникам.

За задумом Мінекології, інвесторів має зацікавити ставка оренди землі в Чорнобильській зоні, яка у сім разів менша за аналогічну вартість за межами Чорнобиля, спеціальне законодавство, створене для таких проектів та український зелений тариф, який є одним з найбільших у Європі.

«Від початку роботи цього складу уряду ми намагаємося зробити зону відчуження територією науки й інновацій. Але водночас ми шукаємо змогу повернути ці території до української економіки. Тому ми працювали в напрямку відновлюваної енергетики, шукали партнерів з досвідом і високими технологіями. Результатом цього є техніко-економічне обґрунтування, результат спільної роботи України та Франції», – наголосив Остап Семерак.

Зі свого боку, посол Франції в Україні Ізабель Дюмон назвала презентацію концепції СЕС у Чорнобилі символічною подією: «Сонячна електростанція поблизу Чорнобиля – це високотехнологічний, унікальний проект. І символізм у тому, що в зоні найбільшого у світі техногенного лиха розвивається зелена енергетика!»

Наразі угоду з українським урядом про будівництво сонячних потужностей у Чорнобилі уклав лише один інвестор, українсько-німецька компанія «Солар Чорнобиль». На початку року інвестор завершив будівництво невеликої сонячної електростанції, яка розташована лише в ста метрах від зруйнованого четвертого енергоблоку ЧАЕС. Її потужність – один мегават, і вона здатна забезпечувати потреби жителів невеликого селища. Наразі триває підготовка її підключення до електромережі ЧАЕС.

І сам інвестор, і Мінприроди оцінюють цей проект як пілотний, на прикладі якого в Україні відпрацювали зміни до законодавства та механізми оформлення землі й надання дозволів для будівництва сонячної електростанції в зоні відчуження.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)
10:54
Ракетний удар рф по Дніпру та області: вбито 9 осіб, зокрема 3 дітей, понад 25 дістали поранення

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]