Freedom House застерігає щодо посилення цензури в Україні через блокування сайтів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міжнародна неурядова правозахисна організація Freedom House критикує можливе запровадження перевірки блокування заборонених сайтів в Україні. Намагання посилити контроль в інтернет-просторі правозахисники розцінюють як посилення цензури.

Як наголосив в коментарі DW директор представництва Freedom House в Україні Метью Шааф, попри те, що формально проект постанови Кабінету міністрів може бути законною підставою, він може стати важелем тиску.

«Якщо цю систему буде встановлено, то у спецслужб з\’явиться прямий доступ до усього трафіку провайдерів. На прикладі інших країн ми бачимо, що це потужна влада, і після отримання такого контролю спецслужбам буде дуже складно не скористатися моментом», — зазначив Шааф.

Дана заява виникла на тлі інформації про підготовлений Кабміном проект постанови про блокування заборонених інтернет-сайтів, який був схвалений Національною комісією з державного регулювання зв’язку та інформатизації наприкінці лютого цього року. В українському уряді хочуть запровадити перевірку блокування заборонених сайтів за допомогою спеціального технічного обладнання, яке встановлять у провайдерів.

Цю ініціативу вже розкритикували представники громадських організацій, адже, на їхню думку, документ дозволить спецслужбам безконтрольно стежити за інтернет-користувачами в Україні.

Українська влада обмежує свободу слова нібито під приводом національної безпеки, зазначають у Freedom House. Однак на подібні виклики, на думку директора представництва організації в Україні, варто було би відповідати не цензурою, а поясненням, що таке інформаційна війна та пропаганда. «Щоб люди знали, де можна знайти достовірну інформацію, та могли самі вирішувати стосовно її достовірності, а не щоб держава ухвалювала такі рішення за них», — вважає Шааф.

Набагато ефективнішим у цьому випадку, на його думку, було би проведення публічного обговорення за участі інтернет-провайдерів, державних органів і представників громадянського суспільства та віднайдення спільного рішення.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

21:52
Угода, яку США пропонували Зеленському, передбачала економічну колонізацію України, -Telegraph
20:00
Погода в Україні на тиждень: 18 – 23 лютого 2025 року
18:05
Юрій Касьянов: Буде сказано багато страшних речей
17:10
Тарас Загородній: Ну мені нравиця, як воно горить, люди бігають, суєтяться ... Про ЄС і США
16:54
Україна вже отримала майже 70 винищувачів F-16 - Le Monde
15:45
В Мінагрополітики радіють, що агрохолдинг уряду Саудівської Аравії вже контролює 200 тисяч га землі в Україні, а буде ще більше
14:14
Зеленський непереконливо заперечує зрадницький "Оман-2": Україна нічого не знала про перемовини РФ і США у Саудівській Аравії і не визнаватиме їх
13:35
Рейтинг Зеленського обвалився до 15,9% - ЗМІ
12:38
ЗСУ вразили Ільський НПЗ і станцію «Кропоткінська»
12:27
Порошенко доказово розповів про дегенерацію влади Зеленського, яка жене Україну до катастрофи

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]