Gazeta Wyborcza: українці почали наймати на роботу поляків

|
Версия для печатиВерсия для печати

Раніше свою справу в Польщі відкривали здебільшого громадяни країн "старого" Євросоюзу, зокрема німці і британці. Але ситуація почала змінюватися. Емігранти з України, як виявилося, не лише заповнюють прогалини на ринку праці Польщі, а й самі створюють нові робочі місця.

Про це пише Gazeta Wyborcza, повідомляє УНІАН.

"Серед іноземців, які засновують фірми у Польщі, стає все більше українців. Також вони становлять найбільшу групу іммігрантів-підприємців в Опольському воєводстві", - сказала доктор Сабіна Кубічєль-Лодзіньська з Відділу економіки і підприємництва Опольської політехніки.

Разом з доктором Йолантою Май і доктором Пйотрем Бенбенком вона провела перше у воєводстві дослідження серед іноземців, які ведуть економічну діяльність.

"Серед наших респондентів окрім німців і українців були також вихідці з Вірменії, Грузії, Туреччини, Лівії й Італії", - додала Кубічєль-Лодзіньська.

З токи зору імміграції Опольське воєводство опинилося в особливому становищі. Адже місцеві жителі вже багато років виїжджають на заробітки в інші країни ЄС. І це відбилося на демографії і економіці регіону. Тож, на думку видання, нічого дивного, що саме цей регіон Польщі став своєрідною "лабораторією" для першого дослідження наслідків економічної міграції. Втім, до цього часу ніхто не вивчав питання заснування бізнесу іноземцями. В усій Польщі знайдеться лише кілька таких досліджень. "А це питання, яке може мати великий вплив на економічний розвиток", - підкреслила доктор Йоланта Май.

У Опольському воєводстві дослідження було проведене на замовлення місцевої влади. Вже сформувався стереотип про громадян країн Східної Європи, а зокрема України, що вони у Польщі грають роль робочої сили, яку використовують польські компанії. Але, як виявилося, саме українці виявляють особливу активність у заснуванні бізнесу і створенні робочих місць.

Понад 36% фірм, зареєстрованих в Опольському воєводстві, належать громадянам України. Видання зазначає, що в масштабах всієї країни все більший відсоток українців відкривають нові компанії. Gazeta Wyborcza пише, що це роблять здебільшого чоловіки віком 26-30 років з вищою освітою. Їхній бізнес здебільшого стосується сфери послуг.

"На відкриття фірми у Опольському воєводстві часто наважуються люди, які лише приїхали в Польщу. Зважаючи на це, можна допустити, що вони не мали великого досвіду ведення справ з владою і, вірогідно, не дуже розбиралися в польських законах і культурі. Це може свідчити про їхнє принципове бажання вести саме власну справу", - пояснила Май.

В Євросоюзі в 2016 році 10% людей, які відкрили власний бізнес, були іноземцями. З них дві третини походили з країн за межами ЄС.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]