«Газпром» оголосив про негайне розірвання всіх контрактів з Україною

|
Версия для печатиВерсия для печати

«Газпром» приступає до розірвання всіх раніше укладених з Україною контрактів.

Як повідомляють в п’ятницю російські ЗМІ, про це йдеться в оприлюдненій заяві «Газпрому».

Голова правління компанії Олексій Міллер пояснив, що мова йде про розірвання не тільки контракту на поставку газу українським споживачам, а й договору на транзиту газу в Європу. Обидва цих контракту повинні були діяти до кінця 2019 року.

Рішення про почала розірвання контрактів Міллер пояснив тим, що рішення Стокгольмського арбітражу істотно порушило інтереси «Газпрому».

Нагадаємо, 28 лютого, стало відомо, що арбітраж Торгової палати Стокгольма ухвалив, що «Газпром» повинен заплатити української компанії $ 4,63 млрд за недопоставку газу по транзитному договору. Раніше той же арбітраж зобов'язав «Нафтогаз» виплатити «Газпрому» $ 2 млрд за вже поставлений газ, а також відсотки за прострочення, і щорічно (до закінчення терміну контракту в кінці 2019 року ) закуповувати у «Газпрому» за 5 млрд куб. м газу. Таким чином, «Газпром» заборгував «Нафтогазу України» близько $ 2,6 млрд.

1 березня «Газпром» відмовився відновити поставки газу в Україну, хоча «Нафтогаз України» їх оплатив. Це рішення заступник голови правління «Газпрому» Олександр Медведєв пояснив відсутністю схваленого обома сторонами додаткової угоди до раніше підписаного контракту.

У свою чергу глава «Нафтогазу України» Андрій Коболєв пообіцяв вимагати від «Газпрому» компенсації збитків.

Відмова «Газпрому» від відновлення постачань та зниження тиску подачі газу призвели до тимчасового дефіциту газу на Україну. Уряд України оголосив про введення в країні тимчасових обмежень споживання палива, а компанія «Нафтогаз України» звернулася до громадян, чиї будинки опалюються газовими котлами, із закликом тимчасово знизити температуру в своїх оселях, щоб скоротити споживання газу.

«Цього буде достатньо, щоб російський шантаж не вдався», - йдеться в повідомленні «Нафтогазу України», пояснив, що питання про зниження температури в будинках з центральними опаленням вирішується їй спільно з місцевою владою та комунальними підприємствами.

Одночасно з цим компанія «Укртрансгаз» попередила владу ЄС про те, що безвідповідальні дії «Газпрому» створюють «значні ризики для забезпечення безперебійного транспортування газу» для європейських споживачів.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:09
Вʼячеслав Курбанов: Як нам суттєво та швидко зміцнити оборону
14:05
Андрій Білецький: Зараз найскладніша ситуація за всі роки війни
13:11
Гліб Бітюков: Фатальна безсилість і неспроможність української влади
12:07
Суди двох інстанцій скасували незаконний штраф НБУ щодо ТОВ «Укрфінстандарт», незважаючи на тиск з боку зам голови НБУ Дмитра Олійника
12:02
Навіщо Зеленський/Єрмак викинули з оборонки Федорова
11:44
Там де влада з головою: Німеччина вже готується до можливого нападу рф на НАТО
11:36
Зеленський позбавив держнагород 34-х зрадників України. Портнова це ніяк не "зачепило"
10:07
Схоже, що це "стара" "Булава": CNN оприлюднив фото уламків нової ракети рф, яка атакувала Дніпро 21 листопада
09:07
Системна руйнація Держави українців: "слуги" призначили Катерину Коваль, яка зривала конкурс на керівника САП, членкинею КДКП
08:31
Обов’язкову евакуацію оголосили із Краснопілля на Сумщині

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]