«Газпром» оголосив про негайне розірвання всіх контрактів з Україною

|
Версия для печатиВерсия для печати

«Газпром» приступає до розірвання всіх раніше укладених з Україною контрактів.

Як повідомляють в п’ятницю російські ЗМІ, про це йдеться в оприлюдненій заяві «Газпрому».

Голова правління компанії Олексій Міллер пояснив, що мова йде про розірвання не тільки контракту на поставку газу українським споживачам, а й договору на транзиту газу в Європу. Обидва цих контракту повинні були діяти до кінця 2019 року.

Рішення про почала розірвання контрактів Міллер пояснив тим, що рішення Стокгольмського арбітражу істотно порушило інтереси «Газпрому».

Нагадаємо, 28 лютого, стало відомо, що арбітраж Торгової палати Стокгольма ухвалив, що «Газпром» повинен заплатити української компанії $ 4,63 млрд за недопоставку газу по транзитному договору. Раніше той же арбітраж зобов'язав «Нафтогаз» виплатити «Газпрому» $ 2 млрд за вже поставлений газ, а також відсотки за прострочення, і щорічно (до закінчення терміну контракту в кінці 2019 року ) закуповувати у «Газпрому» за 5 млрд куб. м газу. Таким чином, «Газпром» заборгував «Нафтогазу України» близько $ 2,6 млрд.

1 березня «Газпром» відмовився відновити поставки газу в Україну, хоча «Нафтогаз України» їх оплатив. Це рішення заступник голови правління «Газпрому» Олександр Медведєв пояснив відсутністю схваленого обома сторонами додаткової угоди до раніше підписаного контракту.

У свою чергу глава «Нафтогазу України» Андрій Коболєв пообіцяв вимагати від «Газпрому» компенсації збитків.

Відмова «Газпрому» від відновлення постачань та зниження тиску подачі газу призвели до тимчасового дефіциту газу на Україну. Уряд України оголосив про введення в країні тимчасових обмежень споживання палива, а компанія «Нафтогаз України» звернулася до громадян, чиї будинки опалюються газовими котлами, із закликом тимчасово знизити температуру в своїх оселях, щоб скоротити споживання газу.

«Цього буде достатньо, щоб російський шантаж не вдався», - йдеться в повідомленні «Нафтогазу України», пояснив, що питання про зниження температури в будинках з центральними опаленням вирішується їй спільно з місцевою владою та комунальними підприємствами.

Одночасно з цим компанія «Укртрансгаз» попередила владу ЄС про те, що безвідповідальні дії «Газпрому» створюють «значні ризики для забезпечення безперебійного транспортування газу» для європейських споживачів.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com