Генсек НАТО відповів Зеленському чому Україна досі не в НАТО

|
Версия для печатиВерсия для печати

 енеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг рекомендував Україні концентруватися не реформах, які дозволять відповідати критеріям Альянсу і наблизять членство в ньому. Так Столтенберг прокоментували питання, що президент України Володимир Зеленський публічно адресував президенту США Джо Байдену: «Чому Україна досі не в НАТО?», передає «Європейська правда».

Столтенберг нагадав, що в 2008 році на бухарестському саміті Альянсу було ухвалено рішення про те, що в майбутньому Україна стане членом НАТО.

«Ми підтримуємо це рішення і всі рішення цього саміту. Але фокус зараз повинен зберігатися на реформах», - заявив генсек НАТО на спільній із головою українського уряду Денисом Шмигалем пресконференції в Брюсселі у вівторок, 9 лютого.

«Я вітаю чіткий меседж прем'єр-міністра про необхідність продовження реформ, щоб переконатися, що Україна має демократичний, політичний контроль над своїми оборонними інститутами і збройними силами, продовжує боротьбу з корупцією та зміцнення демократичних інститутів», - зазначив Столтенберг.

Він підкреслив, що реформи не тільки корисні для України, а й наближають її до членства в НАТО, зазначає ZN.ua.

При цьому Столтенберг не став прогнозувати терміни вступу України до Альянсу. Запевнивши, що союзники підтримуватимуть євроатлантичні прагнення України і «підтримуватитуть Україну на шляху до НАТО».

Столтенберг також нагадав, що Україна визнана державою-аспірантом НАТО.

За словами генсека, питання розширення Альянсу обговорюватиметься на саміті НАТО в Брюсселі в 2021 році. Центральною темою саміту стане майбутнє НАТО в найближчому десятилітті.

«Двері НАТО залишаються відкритими», - запевнив Столтенберг.

Шмигаль, у свою чергу, заявив, що Україна розраховує отримати План дій щодо членства в НАТО разом із Грузією.

 

21 лютого 2019 року набули чинності зміни до Конституції щодо стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в НАТО та ЄС.

У лютому Верховна Рада звернулася до держав-членів НАТО із закликом підтримати наміри України отримати членство в Альянсі і на саміті НАТО в Лондоні в грудні 2019 року розпочати формальний діалог про надання ПДЧ.

Однак у жовтні міністр оборони Олексій Загороднюк і заступник голови МЗС Його Божок назвали недоцільним подачу заявки на ПДЧ, запропонувавши перейти до "нового формату" співробітництва з НАТО і зосередитися на практичних кроках.

Взаємини України і НАТО отримали новий заряд енергії після приєднання Києва до програми "Партнерство посилених можливостей" у червні цього року.

В українській столиці зацікавлені в максимальному використанні Партнерства посилених можливостей, щоб наблизити членство в НАТО. 

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет
10:01
Держава знатиме про резервіста все: нові дані в реєстрах - Рада змінить порядок ведення військового обліку під час війни
09:09
У росії палають НПЗ і дві нафтобази
08:31
Треба перестати фінансувати політичні партії під час війни, а ці сотні мільйонів гривень спрямувати на оборону, - Юрчишин
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 24 квітня
04:22
Сенат США затвердив виділення допомоги Україні
20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]