Генсек НАТО відповів Зеленському чому Україна досі не в НАТО


енеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг рекомендував Україні концентруватися не реформах, які дозволять відповідати критеріям Альянсу і наблизять членство в ньому. Так Столтенберг прокоментували питання, що президент України Володимир Зеленський публічно адресував президенту США Джо Байдену: «Чому Україна досі не в НАТО?», передає «Європейська правда».
Столтенберг нагадав, що в 2008 році на бухарестському саміті Альянсу було ухвалено рішення про те, що в майбутньому Україна стане членом НАТО.
«Ми підтримуємо це рішення і всі рішення цього саміту. Але фокус зараз повинен зберігатися на реформах», - заявив генсек НАТО на спільній із головою українського уряду Денисом Шмигалем пресконференції в Брюсселі у вівторок, 9 лютого.
«Я вітаю чіткий меседж прем'єр-міністра про необхідність продовження реформ, щоб переконатися, що Україна має демократичний, політичний контроль над своїми оборонними інститутами і збройними силами, продовжує боротьбу з корупцією та зміцнення демократичних інститутів», - зазначив Столтенберг.
Він підкреслив, що реформи не тільки корисні для України, а й наближають її до членства в НАТО, зазначає ZN.ua.
При цьому Столтенберг не став прогнозувати терміни вступу України до Альянсу. Запевнивши, що союзники підтримуватимуть євроатлантичні прагнення України і «підтримуватитуть Україну на шляху до НАТО».
Столтенберг також нагадав, що Україна визнана державою-аспірантом НАТО.
За словами генсека, питання розширення Альянсу обговорюватиметься на саміті НАТО в Брюсселі в 2021 році. Центральною темою саміту стане майбутнє НАТО в найближчому десятилітті.
«Двері НАТО залишаються відкритими», - запевнив Столтенберг.
Шмигаль, у свою чергу, заявив, що Україна розраховує отримати План дій щодо членства в НАТО разом із Грузією.
У лютому Верховна Рада звернулася до держав-членів НАТО із закликом підтримати наміри України отримати членство в Альянсі і на саміті НАТО в Лондоні в грудні 2019 року розпочати формальний діалог про надання ПДЧ.
Однак у жовтні міністр оборони Олексій Загороднюк і заступник голови МЗС Його Божок назвали недоцільним подачу заявки на ПДЧ, запропонувавши перейти до "нового формату" співробітництва з НАТО і зосередитися на практичних кроках.
Взаємини України і НАТО отримали новий заряд енергії після приєднання Києва до програми "Партнерство посилених можливостей" у червні цього року.
В українській столиці зацікавлені в максимальному використанні Партнерства посилених можливостей, щоб наблизити членство в НАТО.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости
- 20:00
- Хмарна, дощова погода збережеться в Україні в першу половину наступного тижня (МАПА)
- 19:11
- Папа Римський закликав припинити ескалацію на сході України
- 18:00
- Прем'єр Чехії пообіцяв розсекретити звіт про вибух на складах боєприпасів у 2014 році
- 17:08
- Чехія відмовить Росії у побудові АЕС
- 16:41
- Теракт в Чехії: "Петров" і "Боширов" заклали вибухівку, вона спрацювала раніше - ЗМІ
- 15:09
- Росія звела новий гігантський військовий табір у Криму – Spiegel (ФОТО)
- 14:09
- Голова Сенату Чехії заявив про державний тероризм з боку РФ
- 13:09
- Агресія Росії: Рада міністрів ЄС збирається на засідання, запросили Україну
- 12:48
- Уход за волосами весной: советы
- 12:33
- Екс-президент Естонії зажадав заборонити громадянам Росії в'їзд до Євросоюзу
Важно
Как эффективно контролировать местную власть
Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.