Генсек НАТО вимагає від Росії припинити кібератаки на Заході
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/stoltenberg_22.jpg?1538658482)
Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг зажадав від Росії припинити спроби підривати норми міжнародного права, в тому числі за допомогою кібератак.
Його заява опублікована на сайті альянсу. Столтенберг назвав поведінку Росії безвідповідальною.
«Росія повинна припинити свою безвідповідальну поведінку, включно із застосуванням сили проти сусідніх держав, спроби втрутитися у вибори і масштабної кампанії по дезінформації», - підкреслив він. Столтенберг уточнив, що Нідерланди раніше поінформували міністрів оборони альянсу про запобігання кібератаці проти Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) в Гаазі.
Генсек НАТО додав, що союзники міжнародної організації солідарні з рішенням влади Нідерландів і Великобританії закликати Росію до відповідальності.
Міністр закордонних справ Великобританії Джеремі Хант в середу, 3 жовтня, звинуватив ГРУ в організації ряду гучних кібератак в останні роки. За словами міністра, ці атаки були зроблені з відома і згоди Кремля.
«Дії ГРУ є грубими і безвідповідальними, їх мета - підрив і втручання у вибори в інших країнах». Спираючись на дані Національного центру кібербезпеки (NCSC), міністр назвав російську спецслужбу організатором не тільки атаки на сервери демократичної партії США в 2016 р, але і атаки вірусу-шифрувальника BadRabbit в 2017 р, викрадення в цьому ж році даних спортсменів у Світового антидопінгового агентства (WADA), а також проникнення в мережу однієї з британських телекомпаній.
У четвер, 4 жовтня, міністр оборони Нідерландів Анк Бейлевелд заявила, що нідерландські спецслужби за підтримки британців в квітні запобігли кібератаці на Організацію по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ). В результаті були затримані четверо росіян, яких пізніше вислали з країни. За її словами, серед їхніх цілей була інформація про катастрофу авіалайнера MH17 в Україні.
В тему:
- Ганебне видворення ГРУ-шників РФ з Нідерландів. Попереду нові санкції
- ЄС оприлюднив заяву лідерів щодо причетності ГРУ РФ до кібератаки на ОЗХЗ
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 13:07
- Адвокати "коростишівської банди" стали її активними членами: безкарні бандити-вбивці знущаються над судом, прокуратурою та СБУ
- 12:06
- Чотири парафії на Рівненщині, Хмельниччині та Буковині перейшли з упц (мп) до ПЦУ
- 11:41
- "Турецькі кораблі-генератори в Одесі" виявилися аферою, влада "злила" 300 млн
- 11:18
- Виглядає як знущання: "питання потребує чіткого оформлення", затвердження командирів корпусів неспішно "опрацювується" в Генштабі, - Міноборони
- 11:05
- Умєров гальмує наказ Зеленського про формування армійських корпусів
- 10:53
- Типовий колаборант із упц (мп) знявся в пропагандистському сюжеті окупантів (ВІДЕО з виродком)
- 10:01
- Додому – в окупацію: злидні та неповага змушують українців повертатися на захоплені Росією території
- 09:49
- Переговори США та Росії розпочалися в Ер-Ріяді
- 09:03
- Ворог просунувся біля трьох сіл
- 08:05
- Лідери Європи закликали Україну не погоджуватись на припинення вогню без мирної угоди, - Reuters
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.