Глава Львівської ОДА Синютка звинуватив учасників Безпекового форуму у Львові у сепаратизмі
Львівський Безпековий Форум стартував 30 листопада у Центрі ім. Митрополита Андрея Шептицького УКУ. На ньому обговорюють новий безпековий порядок в світі та ситуацію в Україні. Спікерами є авторитетні фахівці та експерти з США, Канади, Європи та України.
Про це повідомляє zaxid.net.
В то йже час, Голова Львівської облдержадімінстрації Олег Синютка пообіцяв подати заяву в СБУ про підтримку «народних республік» з боку організаторів та учасників Львівського безпекового форуму, повідомляє «Європейська правда».
Голова ОДА був запрошений та виступав на відкритті форуму в четвер та був присутній на панельній дискусії на тему «Чи можна відвернути війну у сучасній Європі?». На цій панелі українські та західні експерти, включаючи Джеймса Шерра з Chatham House та Джона Гербста з Atlantic Council, дискутувалися шляхи, здатні зупинити російську агресію на Європейському континенті.
Після 2,5 годин обговорення Синютка несподівано втрутився у перебіг дебатів, без запрошення взяв мікрофон та заявив, що зібрання просуває антиукраїнські ідеї. Підставою для цього твердження став той факт, що на англомовній карті позаду учасників були перелічені підтримувані Росією осередки сепаратизму — Придністров\’я, Абхазія, Південна Осетія, Донецка та Луганська «народні республіки», а також анексований Крим.
«Коли сьогодні на безпековому форумі на офіційному екрані написано назви „народних республік“, то це я вважаю провокацією, і сьогодні звернуся до СБУ для того, щоби дати цьому оцінку», — заявив голова ОДА.
Як відомо, серед організаторів Львівського безпекового форуму є Львівська міська рада, а також політики, що представляють партію Самопоміч. Голова ОДА тривалий час перебуває у конфлікті з ними.
Олег Синютка завершив свій виступ тим, що поклав відповідальність за «легалізацію сепаратистів» на віце-спікера Оксану Сироїд, мера Андрія Садового, та «на всіх учасників форуму», після чого залишив залу. Доки він йшов до виходу, Сироїд порадила голові ОДА «звернутися до президента, спитати, з ким він підписав мінські угоди». Дискусія на форумі продовжилася після того, як віце-спікер принесла вибачення перед тими, кого могло образити «різночитання» карти і повідомила, що ця ілюстрація була взята з публікацій польського євродепутата Яцека Саріуш-Вольського.
Відомо також, що в ході форуму будуть обговорбватися питання: як припинити заохочення агресора, хто має брати участь в переговорах із врегулювання конфлікту, чи торгівля з агресором легітимізує дії агресора і чи санкції є достатнім по собі інструментом стримування військової агресії, повідомляє прес-служба ЛМР.
Спікери обговорять механізми де-окупації, демілітаризації та реінтеграції. Зокрема, чи можливе після закінчення зовнішньої агресії примирення без покарання винуватців і спільників і хто має нести відповідальність за війну, яка не названа війною.
«Навіть до того, як Росія напала на Грузію у 2008 році, Путін та його еліта вже ставили під сумнів легітимність тодішньої безпекової політики. А у 2014 році уже весь світ зрозумів, наскільки ці події загрожують світопорядку. Тому виклик для України сьогодні полягає не тільки в тому, щоб захистити себе і вижити в конфлікті. Україна має продемонструвати світовій спільноті, що Україна — це Україна, а не частина російського світу», ‒ зазначив науковець програми Росії та Євразії аналітичної організації The Chatman House Джеймс Шерр.
Натомість директор програми Східної Європи та Євразії Інституту закордонних відносин у Римі Нона Мікхелідзе наголосила, що «санкцій недостатньо, потрібно підсилити і зміцнити потенціал, щоб протидіяти Росії».
Серед спікерів Форуму — генерал Бен Ходжес, командувач сухопутними військами НАТО в Європі; Майкл Карпентер, колишній заступник державного секретаря з питань оборони США; Джеймс Безан, член парламенту Канади; Джеймс Шерр, аналітик, письменник, політолог з міжнародним визнанням; Гленн Ховард, директор Jamestown Foundation, впливової американської аналітичної організації; Свен Сакков, директор національного інституту безпеки і оборони Естонії. Модератори Форуму — Мирослава Гонгадзе, Браян Борнер, Наталія Соколенко, Валерій Пекар, Мері О’Хаген та інші відомі іноземні та українські журналісти та експерти.
Також на Львівському Безпековому Форумі презентують результати дослідження «Це — війна. Суспільна думка щодо так званого конфлікту на Сході України».
В тему:
- Почему торговля с врагом — это бизнес администрации президента Петра Порошенко
- Черное дело: как в Украину попадает уголь из ДНР и ЛНР
- Обнаружен сговор при утверждении формулы «Роттердам+»
- 1,5 миллиарда для Ахметова за наш с вами счет
- Как власть воров уничтожает добровольцев
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 17:03
- Російська ракета спричинила авіатрощу літака Azerbaijan Airlines в Казахстані, - Euronews
- 16:55
- Ще чотири кабелі зв'язку, що з'єднують Фінляндію та Естонію, вийшли з ладу
- 14:08
- Як нардепи оборонного комітету Ради від корумпованої "Слуги народу" покривали і покривають "яйця по 17" та інші злочини на мільярди
- 14:02
- В Метінвесті озвучили сценарії на випадок окупації Покровська: "Єдина шахта коксівного вугілля в Україні"
- 13:43
- Медіарух наївно закликає Зеленського застосувати санкції РНБО щодо Портнова - українофоба, багаторічного поплічника Коломойського та братів Суркісів
- 13:34
- Міноборони зірвало голосування за членів Громадської антикорупційної ради, - Гудименко
- 12:10
- Євстратій Зоря: Усик, Онуфрій та "анафема" Мазепи
- 10:01
- Вбивство Фаріон: справа пішла до суду
- 10:00
- Фішингові атаки та підроблені сайти: як убезпечити себе від шахраїв на онлайн-майданчиках
- 08:00
- Ворог окупував ще два села і просунувся біля Піщаного
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.