Голландія квапиться допитати бойовика, втаємниченого у трагедію MH17

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Слідчі з Нідерландів, які розслідують скоєне п'ять років тому на Донбасі збиття пасажирського лайнера Boeing MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines, хочуть поговорити з Володимиром Цемахом, котрий перебуває під вартою в Україні.

Про це у вівторок, 3 вересня, заявив речник слідчої групи Брехтьє ван де Мосдейк у телефонному інтерв'ю агентству новин AP.

Згідно з непідтвердженими даними, Цемаха вважають одним із кандидатів на обмін полоненими між РФ та Україною, зазначає Zbruc.

Представник слідчої групи заявив, що прокуратура Нідерландів зацікавлена в допиті цієї людини. "Якщо його обміняють, то, звісно, важко сказати, чи зможемо ми поговорити з ним, коли він буде в Росії", – цитує "Німецька хвиля". Відтак нідерландська прокуратура воліла б, щоби пан Цемах перебував в Україні й надалі, щоб бути "доступним для слідства" і йому можна було би поставити "додаткові запитання", зазначив ван де Мосдейк.

У кінці червня українські спецслужби здійснили операцію на території, контрольованій рухом "Донецька народна республіка", і затримали колишнього "командира протиповітряної оборони" міста Сніжне Володимира Цемаха. Чоловіка затримали у його квартирі в місті Сніжне 27 червня. Відтак нез'ясованим способом його спровадили через лінію зіткнення на територію, контрольовану українським урядом.

"28 червня, у День Конституції України, він був доставлений до Києва, а 29 червня Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення про його арешт на два місяці, дата апеляції поки не призначена", – повідомив адвокат затриманого Роман Гонтарєв.

Дочка Володимира Цемаха Марія розповіла, що першою зникнення чоловіка помітила його дружина, яка повернулася 27 червня з роботи і побачила вдома сліди крові та боротьби.

Спершу родичі намагалися організувати пошуки зниклого, але до вечора 28 червня отримали лист від адвоката з Києва, котрий повідомив, що на наступний день суд розглядатиме питання про арешт Цемаха.

Затриманому висунули обвинувачення за частиною 1 статті 258-3 Кримінального кодексу України – "створення терористичної групи чи терористичної організації".

Українські спецслужби провели операцію із затримання глибоко в тилу від лінії зіткнення. Сніжне розташоване за 20 км від кордону з Росією, найближча точка лінії фронту – за 45 км від міста, а до найближчого пункту пропуску "Майорськ", через який перетинають лінію зіткнення, – понад 80 км.

Успішну операцію приписують Службі безпеки України, згідно з іншою версією – Силам спеціальних операцій.

Російські автори писали, що Цемаха "на власній машині вивезли через один з пунктів пропусків ("Мар'їнка") на візку під виглядом паралізованого батька за підробленими документами".

Операція відбулася через тиждень після того, як Міжнародна слідча група (JIT) в Гаазі вперше назвала імена чотирьох осіб, підозрюваних у причетності до аварії "Боїнга".

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]