Голови МЗС Балтії закликали США дати комплексну відповідь на російські погрози

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністри закордонних справ Литви, Латвії та Естонії, які приїхали в США, заявили, що проблеми безпеки стають все більш взаємопов'язаними і закликали західних лідерів дати більш комплексну відповідь на російські погрози.

Як повідомляє Голос Америки, дипломати з Естонії, Латвії та Литви виступили з рішучим посланням на зустрічі з високопоставленими американськими офіційними особами.

Естонський міністр Свен Міксер, глава латвійського МЗС Едгар Рінкевичс і їх литовський колега Лінас Лінас Антанас Лінкявічюс подякували адміністрацію президента США Дональда Трампа за їх підтримку НАТО.

В інтерв'ю інформагентству AFP після їх зустрічі з держсекретарем США Рексом Тіллерсона міністри поділилися своїми тривогами з приводу «гібридної» загрози Заходу, що виходить від Росії.

Країни Балтії зможуть знову виступити з цим застереженням 3 квітня, коли їх президенти приїдуть до Вашингтона для зустрічі з Трампом, яка, як вони сподіваються, стане сигналом для Москви.

За словами Рінкевічса, мова йде про «безпрецедентну» загрозу з часів 1930-1940-х років, коли молоді балтійські республіки спочатку опинилися під контролем нацистської Німеччини, а потім Радянського Союзу.

Після падіння СРСР Литва, Латвія і Естонія зв'язали свою долю з Заходом, вийшовши зі сфери впливу Москви і приєднавшись до пакту про взаємну оборону НАТО і Європейського Союзу.

«Проблеми безпеки сьогодні стають все більш взаємопов'язаними, - сказав естонський міністр Міксер. - Немає чіткого поділу на внутрішню і зовнішню безпеку, а також в географічному плані. Питання безпеки набувають глобального характеру ».

Приїхавши в США три міністри закликали Вашингтон поглянути в обличчя загрозі американським і європейським інститутам.

«Ми завжди пропонуємо нашим колегам в США і Європі бути більш реалістичними і не бути наївними. Діалог важливий, якщо він не служить димовою завісою для бездіяльності», - сказав Лінас Антанас Лінкявічюс.

Литовський міністр зазначив недавній войовничий виступ Путіна, в якому він похвалився тим, що Росія створила нове покоління ядерних озброєнь, здатних обходити системи протиракетної оборони.

«Подібний тип діалогу неприйнятний. Це військова міць, це не діалог, це щось інше », - заявив Лінас Антанас Лінкявічюс.

Всі три міністри погодилися з тим, що їм хотілося б бачити в своїх країнах більш постійну присутність американських військ, а також їх союзників з Великобританії, Канади та Німеччини.

«Ми повинні діяти, причому зримо і за допомогою реальних заходів, - сказав глава литовського МЗС. - НАТО ніколи не буде займатися ескалацією. НАТО ніколи не буде проявляти агресивність, але ні в кого не повинно бути ніяких сумнівів в тому, що ми зробимо все можливе для захисту наших територій».

«Аргумент»


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com