Голови МЗС Балтії закликали США дати комплексну відповідь на російські погрози

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністри закордонних справ Литви, Латвії та Естонії, які приїхали в США, заявили, що проблеми безпеки стають все більш взаємопов'язаними і закликали західних лідерів дати більш комплексну відповідь на російські погрози.

Як повідомляє Голос Америки, дипломати з Естонії, Латвії та Литви виступили з рішучим посланням на зустрічі з високопоставленими американськими офіційними особами.

Естонський міністр Свен Міксер, глава латвійського МЗС Едгар Рінкевичс і їх литовський колега Лінас Лінас Антанас Лінкявічюс подякували адміністрацію президента США Дональда Трампа за їх підтримку НАТО.

В інтерв'ю інформагентству AFP після їх зустрічі з держсекретарем США Рексом Тіллерсона міністри поділилися своїми тривогами з приводу «гібридної» загрози Заходу, що виходить від Росії.

Країни Балтії зможуть знову виступити з цим застереженням 3 квітня, коли їх президенти приїдуть до Вашингтона для зустрічі з Трампом, яка, як вони сподіваються, стане сигналом для Москви.

За словами Рінкевічса, мова йде про «безпрецедентну» загрозу з часів 1930-1940-х років, коли молоді балтійські республіки спочатку опинилися під контролем нацистської Німеччини, а потім Радянського Союзу.

Після падіння СРСР Литва, Латвія і Естонія зв'язали свою долю з Заходом, вийшовши зі сфери впливу Москви і приєднавшись до пакту про взаємну оборону НАТО і Європейського Союзу.

«Проблеми безпеки сьогодні стають все більш взаємопов'язаними, - сказав естонський міністр Міксер. - Немає чіткого поділу на внутрішню і зовнішню безпеку, а також в географічному плані. Питання безпеки набувають глобального характеру ».

Приїхавши в США три міністри закликали Вашингтон поглянути в обличчя загрозі американським і європейським інститутам.

«Ми завжди пропонуємо нашим колегам в США і Європі бути більш реалістичними і не бути наївними. Діалог важливий, якщо він не служить димовою завісою для бездіяльності», - сказав Лінас Антанас Лінкявічюс.

Литовський міністр зазначив недавній войовничий виступ Путіна, в якому він похвалився тим, що Росія створила нове покоління ядерних озброєнь, здатних обходити системи протиракетної оборони.

«Подібний тип діалогу неприйнятний. Це військова міць, це не діалог, це щось інше », - заявив Лінас Антанас Лінкявічюс.

Всі три міністри погодилися з тим, що їм хотілося б бачити в своїх країнах більш постійну присутність американських військ, а також їх союзників з Великобританії, Канади та Німеччини.

«Ми повинні діяти, причому зримо і за допомогою реальних заходів, - сказав глава литовського МЗС. - НАТО ніколи не буде займатися ескалацією. НАТО ніколи не буде проявляти агресивність, але ні в кого не повинно бути ніяких сумнівів в тому, що ми зробимо все можливе для захисту наших територій».

«Аргумент»


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:00
Ворог захопив село Дар’їно на Курщині, просунувся на Донбасі
20:00
У четвер дощ та мокрий сніг лише на заході України
19:04
Пропагандистам Зеленського є чому повчитися: мерія Туркменбаші перед візитом посла США влаштувала "потемкінські" базари і поставила за прилавки вчителів англійської
18:06
Ексочільник Хмельницької обласної прокуратури Олійник продовжує працювати прокурором після скандалу з інвалідністю
17:33
Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок
17:04
Покидька Царьова ще раз засудили - тепер до 8 років в'язниці
16:24
Тепер вже колишній полковник СБУ отримав 10 років тюрми за хабар в $60 тисяч
15:42
А ви воюйте. Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького, який обікрав Україну
14:02
Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist
12:11
Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]