Головне питання влади в Україні навіть не в корупції, а чи забезпить вона право власності, — експерт
Наразі головне питання української влади навіть не в корупції, а в тому — чи забезпечать очільники держави право власності.
Про це в інтерв’ю Економічній правді розповів Андерс Аслунд, шведсько-американський економіст і дипломат, старший науковий співробітник аналітичного центру Atlantic Council, який спеціалізується на вивченні перехідних економік і корумпованих держав.
«Я не думаю, що до президентських виборів 2019 року МВФ чи Євросоюз надаватимуть Україні фінансування. Я не думаю, що президент Порошенко чекає грошей МВФ», — заявив Аслунд. І в якості прикладу назвав розміщення Україною у вересні єврооблігації на 3 млрд дол під 7,375% річних, які не принесли жодних необхідних реформ. Експерт важає, що Україна буде розміщувати облігації на європейському ринку, доки не трапиться фінансова криза.
«Якщо ж Україну спіткає фінансова криза, вона буде повністю спричинена українськими можновладцями», — твердить Аслунд.
Вихід же України на зовнішні ринки без програми МВФ, на його думку, буде повторенням того, що робив Віктор Янукович у 2011 році. Янукович думав, що він зможе продавати облігації на ринку, і він це робив до 2012 року. Тоді процентна ставка збільшилася до 10%, а попиту на облігації не було.
«Така політика — це стратегія уникнення економічного зростання. Хтось запитає, чому високопосадовці можуть бути зацікавлені в уникненні економічного зростання. Відповідь така: вони живуть на прибутки з монополій. Вони отримують прибутки, бо контролюють економіку. Якщо в економіки багато інвесторів, топові чиновники матимуть менше контролю над економікою, тоді зникнуть прибутки і вони стануть біднішими», — вважає економіст.
І поточнює, що зазвичай в дуже бідних країнах дуже багаті керівники, бо вони не обмежені в доступі до фінансових ресурсів. Немає ніякого взаємозв’язку між багатством керівництва держави та багатством народу.
Це можна побачити на прикладі республік колишнього Радянського Союзу. Єдиною країною в регіоні, де гарантується право власності, є Грузія. Це те, що потрібно Україні.
Отже, головне питання — чи забезпечать очільники держави право власності, пише Аслунд.
В якості зацікавленого в топ-корупції чиновника, Андерс Аслунд навів приклад генпрокурора Луценка.«Генпрокурор Юрій Луценко, мабуть, отримує багато грошей за те, що не бореться з корупцією. Якби він боровся з корупцією, він би нічого не заробляв, крім своєї невеликої зарплати», — пише Аслунд.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 11:00
- Бутусов розповів, як влада залишила ЗСУ без мінометних мін: це афера на 25 мільярдів гривень (ВІДЕО)
- 10:32
- У Харкові затримано клірика упц мп - агента спецслужб рф (ФОТО)
- 09:02
- Росіяни на човнах форсували Оскіл і висадили десант південніше Новомлинська
- 08:43
- У Калузі дрони вразили НПЗ і завод "Тайфун", атакований Курськ
- 08:07
- Ворог окупував Катеринівку та Юріївку під Кураховим
- 20:00
- У понеділок опади лише на заході України
- 18:03
- Бутусов розповів, як Єрмак у "війні за гроші" шкодить ЗСУ
- 14:10
- росія в обхід санкцій вивозить через Вірменію золото на мільярди доларів
- 12:06
- План стійкості після 1000 днів війни: чому це небезпечна брехня
- 10:01
- "Велике н***я": сповнилося 10 місяців від рішення РНБО про захист бізнесу, а СБУ як бігала за хабарями, так і бігає, - нардеп Железняк
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.