Горбатюк: ГПУ руйнує механізм розслідування справ Майдану

|
Версия для печатиВерсия для печати

Генеральний прокурор України Юрій Луценко 8 серпня підписав наказ №39 про ліквідацію у структурі та штатному розписі управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України відділу криміналістичного супроводження досудового розслідування та інформаційно-аналітичної роботи.

Відповідно до наказу буде створено Управління організації та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини спеціальної категорії, повідомляє Громадське.

Як розповів Громадському начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, у новоствореному управлінні не буде нинішнього керівника групи прокурорів управління спецрозслідувань ГПУ Олексія Донського. Натомість заступник Генпрокурора Сергій Кізь планує призначити на керівні посади в управління підконтрольних йому людей, які не займалися справами Майдану.

«Це руйнує існуючий налагоджений механізм розслідування і призведе не тільки до затягування, а і до нищення розслідувань. То все поступові кроки для цього. Спочатку Луценко ліквідував департамент, розділивши слідчих і прокурорів. Тепер виведе з керівництва Донського і мене чи когось з наших прокурорів та слідчих не призначить. А потім можна впливати на ці розслідування як завгодно. Крім того, рухатися ті провадження не будуть», — зазначив Горбатюк.

У ГПУ слова Горбатюка заперечують, вказуючи на нерозпочату Горбатюком процедуру заочного засудження Сергія Кусюка — ексберкутівця, що втік до Росії, після того як керував штурмом Майдану у грудні 2013 року

Нагадаємо, у червні цього року ГПУ вже ініціювала створення управління організації та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях спеціальної категорії. Тобто управління прокурорів, які б здійснювали процесуальне керівництво над розслідуванням справ Майдану та представляли державне обвинувачення у суді. Про це йшлося у відповідному наказі №28. Тоді об’єднання адвокатів у справах Майдану «Адвокатська дорадча група» назвали це рішення Генпрокурора Луценка «першим кроком для доведення до логічного завершення та вироків розслідувань у справах Майдану». Але через п’ять днів цей наказ скасували.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

3 лютого 2019 року генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що ГПУ завершила досудове слідство щодо винних у розстрілах на Майдані.

Адвокатка родин Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська заперечила цю інформацію. Заяву Луценка Закревська назвала спробою згорнути розслідування. 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com