Громадські і культурні діячі вимагають прийняття закону про українську мову

|
Версия для печатиВерсия для печати

Відомі українські громадські й культурні діячі звернулися до Верховної Ради з проханням зареєструвати оновлений законопроект №5670д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

За словами авторів звернення, він дасть Україні «реальний шанс побудувати цілісну систему розвитку, захисту і підтримки української мови», повідомляє cultprostir.ua.

«Ми закликаємо Президента, голову Верховної Ради, членів уряду, всі політичні сили й громадські об’єднання, які розуміють вагу питання, кожного народного депутата і кожного відповідального громадянина відкинути зовнішній тиск і необґрунтовані упередження і разом підтримати закон про українську мову як важливий крок на шляху національної єдності і державного розвитку України», – йдеться у зверненні.

Під цим документом підписалися письменники і поети Іван Андрусяк, Юрій Винничук, Іван Драч, Олександр Ірванець, Дмитро Павличко, Василь Шкляр, Мар’яна Савка, Іван Малкович, акторка Ірма Вітовська, лідер гурту «ТІК» Віктор Бронюк, лідер гурту Kozak System Іван Леньо, журналісти Юрій Макаров, Віталій Портниковта інші.

Попередній варіант законопроекту «Про забезпечення функціонування української мови як державної» парламент зареєстрував у січні 2017 року. Нещодавно випустили його оновлену й допрацьовану версію, яку вже підтримали Міністерство культури, Міністерство науки й освіти, Міністерство молоді та спорту, Держкомтелерадіо, численні громадські організації, університети та окремі лідери думок.

«Законопроект гарантує кожному право на отримання інформації та послуг українською мовою в усіх публічних сферах, передбачає дієву систему контролю і санкції за порушення, скасовує одіозний закон Ківалова-Колесніченка.

Водночас проект не спрямований проти жодних мов чи національних меншин. Це системний якісний документ, що базується на найкращих взірцях європейського мовного законодавства і відповідає викликам часу», – пояснюють ініціатори звернення.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]