Кіберполіція викрила онлайн-шахраїв, які створили мережу фейкових веб-обмінників з конвертації криптовалют

|
Версия для печатиВерсия для печати

 лочинна група, що містить ознаки організованості, облаштувала всесвітню веб-мережу фейками, за допомогою яких ошукувала громадян, які бажали провести операції з криптовалютою. Працівники кіберполіції наразі проводять дослідження усіх виявлених псевдо-сайтів для встановлення суми завданих збитків.

Про це йдеться в повідомленні   прес-служби кіберполіції України.

Злочинна група складалася з чотирьох осіб. Зловмисники, володіючи спеціальними знаннями та навичками у сфері програмування, створили власну CMS-систему керування контентом сайтів-обмінників. Створені веб-ресурси імітували легальну діяльність веб-обмінників з різнонаправленої конвертації криптовалют та отримували фіктивні позитивні рейтингові відгуки.

Потерпілі переводили гроші на електронні гаманці, зареєстровані на підроблені документи іноземних громадян. Після зарахування коштів зловмисники припиняли роботу веб-обмінника, натомість відкривали новий шахрайський веб-ресурс.

Отримавши оперативну інформацію про діяльність шахраїв поліцейські розпочали кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) КК України. У його межах працівники кіберполіції провели комплекс оперативних заходів, за результатами яких встановили осіб, причетних до даного злочину. Ними виявилися мешканці міста Дніпра від 20 до 26 років.

Працівники Поліського та Придніпровського управлінь Департаменту кіберполіції, спільно зі слідчими поліції Рівненщини, за процесуального керівництва Рівненської місцевої прокуратури, із залученням спецпідрозділу КОРД Дніпропетровщини, провели санкціоновані обшуки за місцем проживання фігурантів. Відтак правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, флеш-накопичувачі, банківські картки та мобільні телефони, які використовували шахраї.

Наразі трьом учасникам злочинної групи оголошено про підозру у вчиненні шести епізодів шахрайської діяльності. Вилучену техніку направлено на проведення усіх необхідних експертиз.

Перелік сайтів, які використовували зловмисники:

  • moneycraft.info
  • wowex.online
  • swapex.net
  • myexchanger.lv
  • iconvex.net
  • likechange.biz

Перелік сайтів не є вичерпним, тож працівники кіберполіції звертаються до громадян із проханням повідомити про подібні випадки до Поліського управління кіберполіції за адресою: м.Рівне вулиця Миколи Хвильового, 2, або електронною поштою.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]